Naga Markets

JHM Development z Grupy Mirbud przekaże ok. 410 mieszkań w IV kw.Warszawa, 31.08.2022 (ISBnews) – JHM Development z Grupy Mirbud sprzedał aktami notarialnymi przeniesienia własności 63 lokale mieszkalne i domy jednorodzinne w I półroczu 2022 r., podała spółka. Mirbud spodziewa się, że w IV kwartale zostaną oddane do użytkowania i nastąpi przeniesienie własności ok. 410 lokali.

“Pomimo spadku przychodów ze sprzedaży w segmencie deweloperskim o 53%, a wyniku netto o 44% względem analogicznego okresu roku poprzedniego na rok 2022 patrzymy z optymizmem, ponieważ spadek ten wynika głównie z harmonogramu realizowanych inwestycji deweloperskich. W I półroczu nie zakończono budowy żadnej nowej inwestycji, a sprzedaż mieszkań gotowych przeprowadzona była w inwestycjach zrealizowanych w poprzednich latach. Od stycznia do czerwca br. JHM Development sprzedała 63 lokale mieszkalne i domy, natomiast w IV kw. 2022 r. planuje oddać do użytkowania i rozpocząć przenoszenie własności ponad 400 lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku i Zakopanem” – napisał prezes Jerzy Mirgos w komentarzu do wyników za I półrocze.W sprawozdaniu zarządu z działalności czytamy, że “w IV kwartale 2022 r. zostaną oddane do użytkowania i nastąpi przeniesienie własności ok. 410 lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku i Zakopanem”.

W ofercie spółki znajduje się 1 326 lokali mieszkalnych w budownictwie wielorodzinnym o łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej 65 tys. m2 PUM w 7 inwestycjach będących aktualnie na etapie realizacji. W tym dla 365 lokali w budowie zostały podpisane umowy deweloperskie lub umowy przedwstępne. Na dzień 30 czerwca 2022 r. spółka posiada do sprzedaży 50 gotowych lokali mieszkalnych – 33 mieszkania w budynkach wielorodzinnych i 17 domów jednorodzinnych. Na koniec czerwca br. spółka posiadała aktywne 496 umów deweloperskich, podano także.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2021 r. miała 2 506 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTomasz Zdzikot i Jerzy Paluchniak zostali powołani na wiceprezesów zarządu KGHM od 1 IX
Następny artykułEthereum wyprzedził Bitcoina w sierpniu, wynika z raportu CryptoCompare
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here