Naga MarketsSECAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała o skardze przeciw ostatniemu z trzech domniemanych sprawców, którzy mieli rzekomo prowadzić piramidę finansową, dzięki której zebrali ponad 345 milionów dolarów od ponad 230 inwestorów z całych Stanów Zjednoczonych.


Oszust skazany na 2 lata pozbawienia wolności

Oskarżenia karne przeciwko Jezierskiemu zakłada, że od co najmniej 2013 r. do 2018 r. wraz z dwoma innymi współoskarżonymi rzekomo namawiali oni inwestorów, składając fałszywe oświadczenia o tym, w jaki sposób ich pieniądze będą wykorzystywane. W tym celu tworzyli fałszywe podmioty i dokumenty.

Zamiast wykorzystywać środki inwestorów do nabywania i obsługi portfeli wierzytelności do czego się zobowiązywali, w praktyce wykorzystywali je do wypłaty środków innym uczestnikom stworzonej przez siebie piramidy finansowej oraz finansowania ekstrawaganckiego stylu życia. Dwaj pozostali oskarżeni usłyszeli już wyroki skazujące ich kolejno na 22 lata i 14 lat pozbawienia wolności.

Cameron R. Jezierski, został natomiast skazany na 2 lata bezwzględnego więzienia i dodatkowy rok aresztu domowego. Sąd nakazał mu także zapłatę kary w wysokości 116 435 dolarów i zwrot 45 093 384 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitBay rezygnuje z Monero z powodu dużej anonimowości. Rynek XMR niedostępny od lutego 2020 r.
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – Funt szterling największym wygranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here