Naga MarketsKurs euro / funt spadnie do 0,8345 - obstawia Nordea BankKurs funta notował znaczne zyski w ostatnich tygodniach. Chociaż większa część tej zwyżki została już dostrzeżona, Nordea Bank uważa, że GBP dalej będzie się umacniał ze względu na napływ kapitału.

  • Brytyjski program sczepień odniósł sukces
  • Do końca lipca każdemu dorosłemu Brytyjczykowi zaoferowana zostanie pierwsza dawka szczepionki przeciw COVID-19 
  • Notowania funta mogą dalej zyskiwać, m.in. względem euro

Wzrost przepływu kapitału w kierunku UK

Rynki mogą jednak obawiać się korekty, zwłaszcza, że ​​długie pozycje spekulacyjne wzrosły do ​​najwyższych poziomów od 11 miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nordea zauważa, że ​​brytyjski program szczepień odniósł znacznie większe sukcesy niż stosowany w Unii Europejskiej, co będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę strefy euro.

Optymizm w przypadku funta utrzymuje się ze względu na udane wprowadzenie szczepionek – ocenia Nordea. Analitycy są zdania, że dzieje się tak, ponieważ Wielka Brytania szybko zatwierdziła szczepionki, a umowy z dostawcami były bardziej sprytnie sformułowane niż w przypadku UE.

Najnowsze dane pokazują, że Wielka Brytania zaszczepiła nieco ponad 25% populacji w porównaniu z 5,4% w UE, co potęguje oczekiwania co do rozbieżności w odbudowie.

W weekend brytyjski premier Johnson oświadczył, że wszystkim dorosłym w Wielkiej Brytanii zaoferowana zostanie pierwsza dawka szczepień do końca lipca. Poprzednie szacunki wskazywały na termin z końcem sierpnia.

Nordea zauważa, że ​​przepływy kapitału w kierunku UK zaczęły rosnąć przy optymizmie dotyczącym szczepionek, który dodatkowo wzmacnia nadzieja, że przedłużająca się niepewność związana z Brexitem od czasu referendum w 2016 r. została ostatecznie rozwiązana.

– Ogólnie rzecz biorąc, przepływy zaczęły wracać do Wielkiej Brytanii. Zakładamy, że nadal  będą to robić – sugeruje Nordea.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs funta z szansą na dalsze zyski

Nordea zauważa, że ​​funt szterling mocno zyskiwał w tym roku, zwłaszcza w lutym, zwiększając ryzyko, że znaczna część potencjalnych zakupów została już dostrzeżona.

– Może wydawać się, że ‘spóźniliśmy się na imprezę’, ale dodajemy krótkie pozycje na EUR/GBP z celem na 0,8345 (i S/L na poziomie 0,8812) do naszego portfela taktycznego – informował ING.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here