Naga Markets
Robert Kiyosaki, Źródło: The Rich Dad Channel

Robert Kiyosaki, autor najlepiej sprzedającej się książki finansowej „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”, ostrzegł przed trudnym rokiem, stwierdzając, że globalna recesja ma już miejsce po miesiącach ostrzegania przed pogorszeniem kondycji globalnej gospodarki. Niezmiennie sugeruje inwestować w złoto, srebro i Bitcoina (BTC) jako cenne aktywa, które mogą przetrwać burzę gospodarczą.

Kiyosaki: Złoto, srebro i Bitcoina przetrwają burzę gospodarczą

Według Kiyosakiego, szorstkie lądowanie globalnej gospodarki wynika z takich czynników, jak rosnąca ilość bankructw, bezrobocie i wskaźniki bezdomności, napisał w tweecie 28 stycznia. Jednak ekspert widzi również pozytywy, stwierdzając, że okazje są wszędzie w postaci różnych aktywów. Sugeruje inwestować w złoto (m.in. złote monety bulionowe), srebro i Bitcoina (BTC) jako cenne aktywa, które mogą przetrwać burzę gospodarczą.Niestety jesteśmy w globalnej recesji. Wytrzymaj. To trudne lądowanie dla świata. Złe wieści, bankructwa, bezrobocie, bezdomność szybują w górę. Dobra wiadomość to, że okazje są wszędzie, złoto, srebro, Bitcoin są bezcenne – napisał na Twitterze.

W ciągu ostatnich miesięcy Kiyosaki wielokrotnie ostrzegał, że gwałtowna inflacja i stopy procentowe mogą doprowadzić do globalnej recesji. Obwinia politykę pieniężną Rezerwy Federalnej za sytuację gospodarczą i wezwał inwestorów do przygotowania się na najgorsze.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

AVA Trade

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Nieustanne wsparcie Kiyosakiego dla Bitcoina

Kiyosaki od dawna opowiada się za inwestowaniem w złoto, srebro i Bitcoiny. W szczególności jego poparcie dla BTC nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jego rosnącą popularność jako bezpieczną przystań i zabezpieczenie przed inflacją według jego zwolenników.

Przykładowo ekspert przewiduje, że Bitcoin pozostanie jedyną kryptowalutą popartą przez odgórne regulacje. Kiyosaki zauważył, że władze prawdopodobnie dobiją inne aktywa cyfrowe, ponieważ są to papiery wartościowe, podczas gdy Bitcoin jest towarem.

Jestem bardzo podekscytowany Bitcoinem. Czemu? Ponieważ BTC jest sklasyfikowany jako towar, podobnie jak złoto, srebro i ropa. Większość tokenów kryptograficznych jest klasyfikowana jako papiery wartościowe, a przepisy SEC zmiażdżą większość z nich. Kupuję więcej BTC – informował wcześniej.

Ponadto Kiyosaki uważa, że posiadacze metali szlachetnych i Bitcoina będą prosperować, gdy Rezerwa Federalna, Skarb Państwa i Wall Street ponownie wejdą w tryb masowego drukowania bilionów dolarów. Zamierza skorzystać z każdego spadku cen BTC/USD, aby zgromadzić więcej tokenów.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem cena Bitcoina (BTC) w Nigerii odnotowała ostatnio ogromny wzrost dzięki wysiłkom Centralnego Banku Nigerii na rzecz promowania cyfrowego systemu pieniądza. W chwili pisania tego tekstu 1 BTC na nigeryjskiej giełdzie kryptograficznej NairaEX jest obecnie wyceniany na 17,8 miliona Naira, co przekłada się na prawie 39 000 USD. Stanowi to około 60% premię w stosunku do obecnej ceny rynkowej Bitcoina, która wynosi około 23 000 USD.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 30 stycznia 2023 r.
Następny artykułAUDCAD – analiza techniczna wskazuje na spadki
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.