Naga Marketssztaba złota leżąca na złotych monetachCena złota wzrosła od początku roku o ponad 16 proc. co sprawia, że jest ono jedną z najlepszych klas aktywów. Większe wzrosty na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy odnotowano bowiem jedynie na notowaniach soku pomarańczowego i indeksie VIX.

  • Cena złota wzrosła od początku roku o ponad 16 proc.
  • Cena złota może wzrosnąć nawet do 3 tys. USD

Czeka nas wielka hossa na rynku złota?

Ostatnie wzrosty sprawiły, że cena złota znalazła się na najwyższym poziomie od października 2012 roku. Zdaniem ekonomistów z Goldman Sachs Group Inc. może ona wzrosnąć w najbliższym czasie nawet do 2 000 dolarów na uncję, co byłoby najwyższą wyceną w historii. Przypomnijmy bowiem, że dotychczasowe rekordy z 2011 roku znajdują się w okolicy 1 920 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze śmielszą projekcję przedstawił Charles Gibson z firmy badawczej Edison. Jego zdaniem, działania Rezerwy Federalnej i niezatrzymująca się pandemia doprowadzą do gwałtownego wzrostu ceny złota, która może osiągnąć barierę 1892 dolarów za uncję, a potencjalnie nawet do 3000 dolarów za uncję.

Analityk Crescat Capital, Otávio Costa uważa, że jesteśmy dopiero na wczesnym etapie wielkiej hossy na rynku metali szlachetnych. Wskazał on, że kapitalizacja branży metali szlachetnych stanowi mniej niż 1% ogólnej kapitalizacji rynku akcji jako całości. Mimo to, to właście rynek metali szlachetnych jest najlepiej przystosowany do korzystania z takich czynników, jak spowodowana wybuchem pandemii recesja gospodarcza, historycznie wysokie wyceny akcji USA, dodruk pieniędzy fiat na całym świecie i obniżanie stóp procentowych.

– Ceny metali powinny znacząco wzrosnąć, a kapitał zacznie wlewać się do branży w ogóle, i myślę, że będzie to duża zmiana w zakresie marż i podstaw tych przedsiębiorstw (wydobywczych) – powiedział Costa dodając, że nie ma zasadniczych powodów, dla których mielibyśmy obserwować organiczny wzrost gospodarki. Jest już załamana, a deficyty będą się tylko zwiększać w przyszłości… to zmusi Fed do kontynuowania bodźców w przyszłości. To tworzy i stwarza środowisko dla złota.

Cena złota najwyżej od 8 lat

Spoglądając tymczasem na notowani XAU?USD zauważymy, że cena złota oscyluje obecnie w okolicy 1760 dolarów za uncję co jest najwyższą wyceną od 8 lat. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena złota mogłaby już wkrótce zrównać się z rekordowymi poziomami z 2011 roku.

GOLD Monthly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPodsumowanie 18. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
Następny artykułTrading Price Action z potwierdzeniem czy bez? Decyzja należy do Ciebie – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here