Naga MarketsJestem idiotą jeżeli chodzi o Bitcoina, stwierdza Dave Portnoy, amerykański celebryta-trader
Dave Portnoy

Day trader Dave Portnoy, znany w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim jako twórca popularnego bloga o sporcie i popkulturze Barstool Sports, dokonał kilku złych decyzji inwestycyjnych na bitcoinie i twierdzi, że już nigdy nie dokona zakupu BTC. Portnoy pozbywał się najstarszej kryptowaluty w panice, gdy ta kosztowała 11 tys. dol. i w tym momencie z całą pewnością żałuje swojej decyzji, sam siebie nazywając idiotą.

  • Amerykański day trader i założyciel bloga Barstool Sports Dave Portnoy przyznał w minionym tygodniu, że nie ma pojęcia o rynku bitcoina i powiedział, że nigdy więcej nie kupi kryptowaluty.
  • Jeszcze we wrześniu 2020 roku Portnoy twierdził, że „w jego żyłach płyną kryptowaluty” i przyznawał się do zakupu BTC o wartości 1,25 mln dol.
  • Bitcoin w weekend po raz kolejny testował nowe, historyczne maksima przekraczając chwilowo poziom 58 tys. dol.

Bitcoin nie dla Dave’a Portnoy’a. Celebryta w ostrych słowach rozstaje się z rynkiem BTC

Portnoy kupił swojego pierwszego bitcoina 13 sierpnia 2020 roku, kiedy bliźniacy Winklevoss, będący jego sąsiadami, osobiście przeprowadzili go przez proces założenia konta na należącej do nich giełdzie Gemini. Portnoy zainwestował tego dnia 200 tys. dol. w BTC, kiedy cena kryptowaluty wynosiła około 11 tys. dol. Następnie kupił dwie inne kryptowaluty: Chainlink oraz Orchid.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, gdy cena niektórych z aktywów znajdujących się w jego portfelu zaczęła spadać, Portnoy dokonał „panicznej sprzedaży” (z ang. panic sale) i całkowicie wycofał się z rynku kryptowalut. Stwierdzał wtedy: “Wycofałem się z kryptowalut, ponieważ ich ceny nie zawsze idą w górę. Akcje z drugiej strony zawsze idą w górę”. O ile z opinią można polemizować, to decyzja o sprzedaży z całą pewnością okazała się nietrafiona.

Założyciel Barstool Sports przyznał to publicznie w minionym tygodniu, stwierdzając, że był idiotą, jeżeli chodzi o bitcoina. Gdyby do tej pory utrzymał swoje BTC, wartość jego inwestycji zwiększyłaby się ponad pięciokrotnie.

– Wiem, że jestem idiotą, jeżeli chodzi o bitcoina. Nie chcę zostać jednak najbiedniejszym człowiekiem na tym statku. Nie będę zamiatał pokładów – komentował na Twitterze w odniesieniu do swojej decyzji o porzuceniu rynku cyfrowych aktywów.

– Hej pieprzony biedaku, wymieć pokład. Rzucę ci trochę pieprzonego bitcoina. Będziecie patrzeć jak skaczę jak szczur po jedną setną milionową część BTC, gdy Winklevoss, pieprzony paraboliczny facet oraz Pomp [Anthony Pompliano] będą śmiali się ze mnie z górnego pokładu. Nie, nie. Będę po prostu na innym statku – dodawał zdecydowanie zbulwersowany Portnoy.

Paraboliczny facet, o którym mowa, to odniesienie do Jasona Williamsa, współzałożyciela funduszu kryptowalutowego Morgan Creek Digital (którego oficjalne konto na Twitterze nosi nazwę @GoingParabolic).

I nie daj Boże, żebym kupił bitcoina, a ten w tym momencie spadnie. Zmusiłoby mnie to do znienawidzenia niektórych ludzi, których nie nienawidzę i nie chcę być postawiony w takiej sytuacji – pisał dalej Portnoy.

Portnoy w zeszłym tygodniu nagrał filmik, w którym ubolewa nad swoją decyzją o sprzedaży wszystkich bitcoinów kupionych w zeszłym roku. Przyznawał w nim również, że już nigdy nie dokona zakupu BTC.

– Nigdy nie kupię bitcoina. Nigdy. Nigdy, nigdy. Nie wierzę w nic na jego temat, ale myślę, że jest opłacalny i myślę, że z wystarczającą ilością pary może kontynuować wzrost w nieskończoność, ale nie wierzę w bazowe śmieci, które za nim stoją – podsumował swoją emocjonalną wypowiedź.

Dla Portnoya nie jest to pierwszy „rozwód” z rynkiem kryptowalut. We wrześniu ubiegłego roku informował o powrocie do inwestycji pisząc w mediach społecznościowych: „moje serce to kryptowaluty”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut w czasie rzeczywistym forex | kryptowaluty wiadomości | ropa kurs | nasdaq | biomed giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here