Naga MarketsWtorkowa sesja przebiega na światowych rynkach finansowych o wiele spokojniej niż poniedziałkowa. Ma to m.in. związek z uchwaleniem przez Kongres USA pakietu ratunkowego o wartości 900 miliardów dolarów, mającego na celu wzmocnić wzmocnić amerykańską gospodarkę w obliczu trwającej pandemii. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to drugi co do wielkości środek ratunkowy w historii kraju.

  • Nowy pakiet stymulacyjny uspokoił nastroje na rynkach finansowych
  • Unijny regulator zatwierdził szczepionkę Pfizera
  • Kurs euro będzie w najbliższym czasie konsolidował 

Nowy pakiet pomocowy wesprze amerykańską gospodarkę w przyszłym roku

Nowy pakiet stymulacyjny zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych z pewnością złagodzi spowolnienie gospodarcze w USA w pierwszym kwartale 2021 r. Do poprawy nastrojów na rynkach finansowych przyczyniły się także słowa głównego naukowca z BioNtech, który przyznał, iż szczepionki przeciw koronawirusowi są również skuteczne wobec nowo powstałej mutacji.

Te artykuły również Cię zainteresują


Symbol GPW na tle wykresu

WIG20 ma za sobą kolejną przecenęChris Turner z ING wskazuje, iż kurs euro (EUR/USD) trzyma się bardzo dobrze pomimo poszerzenia zakresu blokad i zamykania granic w Europie. W jego ocenie, wszelkie postępy w sprawie umowy handlowej miedzy Wielką Brytanią a Unią Europejską byłyby mile widziane, podobnie jak wczorajsza wiadomość o zatwierdzeniu przez unijny organ regulacyjny ds. leków szczepionki firmy Pfizer.

– Prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, aby wykluczyć korektę EUR/USD do obszaru 1.2015 i wydaje się, że jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać, że EUR/USD będą dążyć do nowych wartości szczytowych – a zatem możemy spodziewać się okresu handlu w przedziale od 1.2130 do 1.2270 – wskazał.

EURUSD H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar odrabia straty, spore wahania funta – co dalej? – Świat walut
Następny artykułEUR/USD z celem na 1,45 w najbliższych latach. Dalsza słabość dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here