Naga MarketsKurs funta (GBP/JPY) zmierza na północ. Mimo zastoju, widać poprawę w sektorze usług UKO godzinie 10:30, Markit Economics opublikował dane dotyczące aktywności biznesowej (PMI) w sektorze usługowym Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że aktywność usługowa w maju br. była wyższa od prognoz, jednakże osunęła się do najniższych poziomów w historii. Kurs funta (GBP/JPY) umocnił się wczoraj o blisko 1,5 proc., i dziś kontynuuje ruch na północ.

  • Zatrudnienie pozostaje w wyraźnej trajektorii spadkowej
  • Oczekiwania biznesowe w UK ponownie wzrosły od rekordowo niskiego poziomu z marca
  • Kurs funta (GBP/JPY) kontynuuje wzrosty po wybiciu kluczowego oporu

Usługowy PMI w UK jeszcze nigdy nie był tak nisko

Brytyjscy dostawcy usług zasygnalizowali gwałtowny spadek aktywności biznesowej w maju, co ponownie było prawie wyłącznie związane ze spadkiem wydatków biznesowych i konsumpcyjnych w związku z pandemią COVID-10. Tempo spadku produkcji sektora usługowego zmniejszyło się w porównaniu z kwietniowym badaniem, ale nadal było szybsze niż w jakimkolwiek innym czasie od rozpoczęcia ankiety w lipcu 1996 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Usługowy wskaźnik PMI uplasował się w maju na poziomie 29,0 i pozostał znacznie poniżej progu 50,0, który oddziela ekspansję od zastoju. Zanotowano jednak nieznaczny wzrost w porównaniu z wcześniejszym „wstępnym” szacunkiem na poziomie 27,8. Ostatni odczyt jest również wyższy od wyniku z kwietnia (13,4), sygnalizując wolniejsze tempo spadku niż w poprzednim miesiącu.

Kurs funta (GBP/JPY) na poziomach z marca

Notowania pary walutowej GBP/JPY umacniają się już 5. sesję z rzędu. W tym czasie kurs funta do jena pokonał dwa istotne obszary oporu w obrębie 132,35 oraz 135,24 (wczoraj).

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wybicie w górę na poziomy z marca otworzyło drogę dalszym wzrostom. Kluczowym celem może być teraz strefa oporu w pobliżu poziomu 139,00.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here