Naga MarketsDokładnie pięć tygodnie temu informowałem, iż w celu sprawdzenia, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. W tym czasie wyselekcjonowałem grupę traderów, których transakcje postanowiłem kopiować. Biorąc pod uwagę, że od czasu dołączenia do mojego teamu LuisTesorero minął już tydzień, uznałem, iż czas najwyższy aby poszukać kolejnego tradera i zdywersyfikować portfel.


Poznajcie CHEMA ROMERO

Jak wspominałem już jakiś czas temu, tworząc grupę traderów, których transakcje będę kopiować dość sporą uwagę zwracam na instrumenty, którymi handlują. Właściwa dywersyfikacja i kontrola ryzyka jest w tym przypadku bowiem bardzo istotna. Choć wraz z biegiem czasu coraz trudniej mi znaleźć wartego uwagi tradera, który spekuluje na innych instrumentach, to można by rzec, że tym razem znów mi się udało.

CHEMA ROMERO to trader, który handluje na koncie realnym. Z informacji, które na jego temat posiadam wynika, iż zasilił ona swój rachunek kwotą co najmniej 100 tys. USD i od marca 2016 roku zarobił nieco ponad 12 tys. USD. Jak na 2,5 roku nie jest to zbyt imponująca stopa zwrotu jednak biorąc pod uwagę, iż jest to jedynie jeden z kilku traderów w moim teamie, nie przeszkadza mi to. Najważniejsze, że jego krzywa kapitału pnie się powoli do góry. W tym czasie zawarł 1 037 transakcji, z których aż 780 okazało się zyskownych a 257 stratnych. Oznacza to, że spośród wszystkich traderów, których zagrania obecnie kopiuję, jego skuteczność (75,22) jest jedną z najniższych. W dalszym ciagu jest to jednak i tak skuteczność nieco wyższa od mojej średniej (71%).

Osoby, które śledzą ten cykl od samego początku wiedza jednak, że zdecydowanie ważniejsze są dla mnie informacje dotyczące średniego i największego zysku oraz średniej i największej straty. Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak w przypadku pozostałych traderów zyski osiągane przez CHEMA ROMERO są większe niż straty, co w połączeniu z zadowalającą skutecznością powinno przełożyć się na wzrost wartości mojego portfela.

Jak wspomniałem już na początku, jednym z czynników, przez które wybrałem tego tradera były również instrumenty, na których on handluje. Tak jak jeszcze do niedawna byłoby to dla mnie pewne ograniczenie, tak w chwili obecnej wcale nie przeszkadza mi to, że handluje on głównie na niemieckim indeksie DAX30. Okazuje się bowiem, że na przestrzeni ostatnich kilku tygodni fernando6391, który do tej pory spekulował na tym instrumencie, jakby całkowicie od niego odszedł.

Śledź mnie na MyFxBook

Jak wspominałem już ostatnio, projekt ten ma być w 100% jawny, dlatego też moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę.

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRabobank krótko o głównych indeksach walutowych
Następny artykułRipple planuje uruchomić komercyjną aplikację…już “w ciągu najbliższego miesiąca”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here