Naga MarketsJeśli posiadasz złoto, zacznij budować rezerwy Bitcoina (BTC) - zalecają bracia WinklevossBitcoin (BTC) zaczął 2020 rok od niezłego wzrostu zyskując od minimów z 1 stycznia do wczorajszych maksimów ponad 24%. Być może ruch ten rozpoczyna wzrosty poprzedzające halving – najważniejsze wydarzenie dotyczące tej najstarszej kryptowaluty w tym roku. Byczo nastawieni do Bitcoina pozostają bracia Winklevoss, którzy ostrzegają tradycyjnych inwestorów, że Ci powinni zacząć budować rezerwy BTC.

“Jeśli posiadasz złoto, zacznij budować rezerwy Bitcoina” – takie słowa można było usłyszeć w tym tygodniu na konferencji Crypto Finance w Szwajcarii od Tylera Winklevossa, współtwórcy giedły kryptowalut Gemini. Winklevoss uważa, że Bitcoin zaburzy pozycję złota. Żartując do widowni, Tyler Winklevoss dodał: “Gdy Elon Musk z Tesli lub Jeff Bezos z Amazona zaczną wydobywać złoto na asteroidach, co nastąpi w ciągu 25 lat, wartość złotego kruszcu ulegnie zmianie”.

Bitcoin zamiast złota

Do odejścia od złota i skierowania się ku kryptowalutom zachęca również Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający w Grayscale.

Zobacz też: Jakie są szanse na znalezienie zyskownej strategii handlowej w Internecie?

“Podczas gdy złoto i Bitcoin mają wiele atrybutów, BTC przyćmiewa złoto, biorąc pod uwagę, że jest bardziej podzielny, przenośny i ma większą użyteczność” – powiedział Sonnenshein. “Bitcoin jest cyfrowym złotem, a inwestorzy wybiegający w przyszłość muszą zwracać uwagę na odejście od przestarzałych pomysłów [złoto], które służą jako magazyn wartości lub zabezpieczenie inflacyjne w ich portfelach” – dodał.

Halving kluczowym wydarzeniem dla Bitcoina (BTC)

Bracia Winklevoss  upatrują dużą nadzieję na wzrost notowań Bitcoina w halvingu, którego przeprowadzenie planowane jest na maj 2020 roku. W przeszłości, zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie bloku Bitcoina wiązało się z jego znacznym umocnieniem.

W roku 2012, kiedy nagroda za wydobycie bloku Bitcoina zmniejszyła się z 50 do 25 BTC, cena w ciągu roku wzrosła aż o 8.200%. Przy kolejnym halvingu z 2016 roku, wzrost notowań w trakcie następnych 18 miesięcy przekroczył 2.200%. Warto jednak mieć na uwadze, że wtedy kontekst był nieco inny, a najstarsza kryptowaluta nie musiała się zmagać z problemami strukturalnymi, które teraz mogą utrudnić przyszły wzrost.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here