Naga MarketsJeśli bitcoin odniesie sukces to regulatorzy przejmą nad nim kontrolę - twierdzi Ray Dalio
Ray Dalio

Ray Dalio, założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego Bridgewater Associates, wierzy, że regulatorzy ostatecznie przejmą kontrolę nad bitcoinem, jeśli kryptowaluta osiągnie sukces. Scenariusz ten jest tym bardziej prawdopodobny, gdyż pomimo kilku silnych wahań, BTC odnotował ostatnio spory wzrost. Cyfrowe aktywo w ciągu ostatnich 12 miesięcy zyskało ponad czterokrotnie, a w czwartek jego wartość testowała 48,5 tys. dol..

  • Bitcoin jest wciąż dobrą alternatywą dla gotówki, twierdzi założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego, Bridgewater Associates
  • Ray Dalio mówi, że jeśli bitcoin odniesie prawdziwy sukces, to regulatorzy gotowi są go stłamsić
  • Mimo poparcia inwestora dla kryptowalut, w jego portfelu inwestycyjnym przeważają tradycyjne aktywa
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin ma przed sobą wciąż nierozstrzygniętą przyszłość

Amerykańscy regulatorzy zwiększyli swój nadzór nad niestabilną przestrzenią kryptowalutową, ponieważ gwałtowne wahania na rynkach spekulacyjnych nadal przyciągają uwagę urzędników. Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler powiedział we wtorek, że główny regulator Wall Street pracuje właśnie, aby stworzyć zestaw zasad, które będą chronić inwestorów poprzez lepszą regulację tysięcy nowych cyfrowych aktywów i monet.– Myślę, że jeśli bitcoin naprawdę odniesie sukces, to regulatorzy będą próbowali go zabić. I finalnie im się to uda, ponieważ mają sposoby na stłamszenie kryptowaluty – powiedział Ray Dalio na konferencji SALT w Nowym Jorku.

– Mamy przykład Salwadoru, który w pełni przyjął BTC, ale mamy też Indie i Chiny pozbywające się i zakazujące kryptowalut. Z jeszcze innej strony mamy Stany Zjednoczone, które głośno mówią o tym, jak regulować rynek, a nawet jak go kontrolować – dodał.

W czerwcu Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczy. Tymczasem oczekuje się, że Indie zaproponują ustawę zakazującą kryptowaluty i penalizującą zarówno górników, jak i posiadaczy. Chiny zaczęły rozprawiać się z rynkami kryptowalut, nakazując górnikom zamknięcie działalności.

Dalio, powiedział, że bitcoin nie ma wartości wewnętrznej, co oznacza, że aktywo nie ma fundamentalnej i obiektywnej wartości.

– Z historycznej perspektywy jest tak wiele rzeczy, które nie miały wartości wewnętrznej, a opierały się tylko na wartości postrzeganej. Trzeba tylko wiedzieć, co to jest. To równie dobrze mogą być tulipany w Holandii – powiedział Dalio.

Mimo to inwestor stwierdził, że bitcoin wciąż stanowi dobrą alternatywę dla gotówki, to sam w swoim portfelu inwestycyjnym stawia na tradycyjne aktywa, jak na przykład złoto.

invest

– Myślę, że warto rozważyć wszystkie alternatywy dla gotówki i innych aktywów finansowych. Bitcoin jest tylko jedną z możliwości. Sam mam pewną ilość pieniędzy w bitcoinie – skomentował inwestor.

– To niesamowite osiągnięcie móc podziwiać jak kryptowaluty ewoluowały od miejsca, w którym zaczynały swoje istnienie, do miejsca, w którym się znajdują dziś dzięki próbie czasu – zakończył

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here