Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Jerome Powell powiedział w środę, że bank nie aktualizował swojego systemu etycznych działań od dekad, a ten dodatkowo nie był konsekwentnie przestrzegany. Obecnie przewodniczący podkreślił, że Fed zdecydował się na wprowadzenie nowych zasad po ostatnich wydarzeniach, ponieważ potrzebuje “pełnego zaufania Amerykanów”.

  • Podczas środowego przemówienia przewodniczącego FED, omówiono kwestię etyki urzędników
  • Bankowi nie podoba się nieprzestrzeganie pewnych norm, w tym handlowanie akcjami podczas pełnienia istotnych funkcji publicznych
  • Powell zabroni decydentom i pracownikom wyższego szczebla posiadania poszczególnych instrumentów inwestycyjnych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Zmiany w banku centralnym USA

Kilka tygodni temu prezes Banku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w Bostonie Eric Rosengren i jego odpowiednik z Dallas, Robert Kaplan ogłosili, że sprzedadzą swoje indywidualne pakiety akcji z powodu obaw o konflikt interesów. Wszczęcie postepowania pojawiło się w momencie, kiedy przewodniczący Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Jerome Powell zauważył w tym “niesmaczny konflikt interesów” urzędników banku centralnego.Sytuacja ta nie była się bez echa wśród rządzących kraju. Wobec tego, kilka dni później Bank Rezerwy Federalnej w Dallas ogłosił, że jego prezes Robert Kaplan odejdzie na emeryturę. Kaplan spędził 6 lat na czele oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas. Wcześniej Eric Rosengren, prezes Rezerwy Federalnej w Bostonie, również ogłosił, że odejdzie na emeryturę, co stanowiło wyraźny sygnał wobec zgłoszonych nieprawidłowości i obaw o eskalację problemu.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 04.11.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 04.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W oświadczeniu Kaplana można było przeczytać, że: “Rezerwa Federalna zbliża się do krytycznego punktu w naszym ożywieniu gospodarczym, rozważając przyszłą ścieżkę polityki monetarnej. Niestety, ostatnie zainteresowanie moim ujawnieniem informacji finansowych może rozpraszać uwagę Rezerwy Federalnej w wykonywaniu tej ważnej pracy“.

W środę przewodniczący Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Jerome Powell powrócił do tematu mówiąc, że bank dawno nie egzekwował swojego systemu etyki i potrzebne są zmiany. Słowa te odnosiły się do październikowego przemówienia, kiedy bank centralny ogłosił, że zabroni decydentom i pracownikom wyższego szczebla posiadania poszczególnych akcji i ograniczy inne działania handlowe.

Powell podkreślił, że Fed zdecydował się na wprowadzenie nowych zasad po tych wydarzeniach, ponieważ potrzebuje “pełnego zaufania Amerykanów” i dodał, że jest gotowy do podjęcia dalszych działań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odpowiadając na pytanie, czy uważa, że zasady lub prawo zostały złamane, szef Fed odmówił “spekulacji” i podkreślił, że przekazał sprawę inspektorowi generalnemu, który powinien to ustalić.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here