Naga MarketsKurs dolara (DXY) walczy ze wsparciem. Powell odsuwa obawy o zagrożenie ze strony inflacji
Jerome Powell, prezes FED

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegł we wtorek, że Stany Zjednoczone mają przed sobą „długą drogę”, aby powrócić do pełnego zatrudnienia, nawet gdy wyraził ostrożny optymizm, że gospodarka wyjdzie z pandemii w tym roku. Kurs dolara (DXY) nieznacznie się wczoraj umocnił, a dziś zmienność pozostaje niewielka.

  • Powell odsunął obawy wskazujące na inflacje jako zagrożenie
  • Gospodarka USA jest nadal daleka od ustalonych celów zatrudnienia i inflacji
  • Fed zobowiązał się utrzymać tempo skupu aktywów

Gospodarka USA stanie przed wyzwaniami

Jednocześnie Powell unikał komentarza na temat poziomu wsparcia federalnego potrzebnego dla gospodarki, w czasie gdy Kongres przygotowuje się do głosowania nad pakietem ratunkowym prezydenta Bidena o wartości 1,9 biliona USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeznaniach przed Senacką Komisją Bankową, Szef Fed odsunął również obawy wskazujące, że inflacja stanie się zagrożeniem. Republikanie, a nawet niektórzy Demokraci ostrzegają jednak, że plan Bidena jest przesadny i może przegrzać gospodarkę USA.

– Chociaż nie powinniśmy lekceważyć wyzwań, przed którymi obecnie stoimy, rozwój wskazuje na lepsze perspektywy na koniec tego roku – powiedział Powell.

– Kiedy już opanujemy tę pandemię, będziemy mogli przejść przez to znacznie szybciej niż się obawialiśmy i to byłoby wspaniałe – dodał, odnosząc się do gwałtownego spadku liczby nowych infekcji w ostatnich tygodniach i wprowadzenia szczepień.

Powell ostrzegł jednak, że miliony ludzi nadal nie mają pracy, zwłaszcza w branżach usługowych, takich jak restauracje i hotele.

– Gospodarka jest bardzo daleko od naszych celów w zakresie zatrudnienia i inflacji i prawdopodobnie zajmie trochę czasu, zanim osiągnięty zostanie znaczny dalszy postęp – powiedział Powell.

Fed skupuje obecnie aktywa o wartości 120 miliardów USD miesięcznie. 80 miliardów USD przypada na skarbowe papiery wartościowe, a 40 miliardów na długi zabezpieczone hipoteką. Bank zobowiązał się utrzymać to tempo, „aż do osiągnięcia znacznych postępów w realizacji celów maksymalnego zatrudnienia i 2-procentowej inflacji.

Kurs dolara na ważnym wsparciu

Notowania indeksu dolara (DXY) wyznaczyły wczoraj miesięczne minima. Jednakże, do końca dnia udało się odrobić straty i jednocześnie obronić strefę wsparcia przy 90,00.

fpmarkets

Na razie kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY porusza się dość ospale. Jeśli jednak wsparcie powstrzyma sprzedających, odbicie może kierować cenę do oporu przy 91,00.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | biomed giełda | ceny ropy wti | kurs jsw | notowania dolara | bitcoin trend app |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here