Naga MarketsJerome Powell nie ma zamiaru zakazać bitcoina (BTC) ani innych kryptowalutPrzewodniczący Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell uważa, że rząd federalny powinien regulować rynek kryptowalut. Dodał również, że całkowity zakaz bitcoina (BTC) i innych aktywów cyfrowych nie jest konieczny.

Jerome Powell przedstawił swoje plany dotyczące bitcoina i innych kryptowalut

Odpowiadając na pytanie republikańskiego przedstawiciela z Północnej Karoliny Teda Budda, Powell wyjaśnił, że całkowity zakaz w stylu Chin cyfrowych aktywów nie jest czymś, co rozważa. Samo pytanie Budda zostało zadane w wyniku wątpliwości Powella dotyczących statusu prawnego stablecoinów i trwających rozważań banku centralnego na temat tak zwanego „stabilnego dolara”. Zdaniem Powell cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) mogłaby pełnić wiele funkcji bez ponoszenia ryzyka regulacyjnego.

Stablecoiny są jak fundusze rynku pieniężnego czy jak depozyty bankowe. Są w pewnym stopniu poza jurysdykcją regulacji, jednak moim zdaniem powinny być regulowane – powiedział Powell.

Cyfrowa waluta banku centralnego była brana pod uwagę przez Fed już od jakiegoś czasu. Decydenci pozostają jednak niezdecydowani co do realizacji projektu. W międzyczasie bank centralny zlecił kilka raportów badawczych na temat zalet i potencjalnych przeszkód związanych z emisją CBDC.

invest

Powell nadzoruje Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), który jest odpowiedzialny za ustalanie polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. Niedawno FOMC zdecydował się pozostawić bez zmian swoje dotychczasowe programy stymulacyjne, jednak poinformował również, że program skupu obligacji może zostać wkrótce zakończony. Wydaje się, że ta wiadomość wywarła pewną presję spadkową na aktywa ryzykowne, do których należą akcje i kryptowaluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: playway kurs | alior akcje | eur pln stooq | złoty polski kurs | kryptowaluty bitcoin | kurs zł | echo investment notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here