Naga MarketsJerome Powell (Fed) przyznaje: rzeczywiście drukujemy dolary
Jerome Powell, prezes FED

W trakcie telewizyjnego show “60 Minut” Jerome Powell przyznał, że kierowana przez niego Rezerwa Federalna rzeczywiście “drukuje” dolary. Robi to jednak, aby powstrzymać szerzący się kryzys. A ten zmusił najsławniejszego inwestora naszych czasów – Warrena Buffetta do sprzedaży akcji Goldman Sachs i… czekania na lepszą okazję. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • Rezerwa Federalna kierowana przez Jerome Powella potwierdza, że „drukuje” dolary i zapewnia, że jest w stanie robić to nieprzerwanie, aby wspierać płynność sektora finansowego
  • W tym samym czasie Warren Buffett wyprzedaje udziały w dużych amerykańskich bankach, zmniejszając między innymi znaczeni alokacje kapitału w Goldman Sachs
  • W czasie poprzedniego kryzysu Buffett zainwestował w Goldmana 5 miliardów dolarów.

Bezrobocie wzrośnie do 25%, nie warto jednak grać przeciwko amerykańskiej gospodarce

Powell, który znalazł się w ogniu pytań telewizji CBS przyznał otwarcie, że Fed drukuje pieniądze, jednocześnie stwierdzając, że kraj czeka recesja. W długim terminie nie stawiałby jednak przeciwko amerykańskiej gospodarce; pomimo prognozowanej stopy bezrobocia rzędu 25% liczy na ostateczne odbudowanie koniunktury i na powrót sytuacji na normalne tory.

– Jako bank centralny posiadamy zdolność do kreacji pieniądza w sposób cyfrowy. Robimy to kupując obligacje lub inne papiery dłużne gwarantowane przez rząd, zwiększając w ten sposób podaż pieniądza. Drukujemy też walutę fizyczną rozprowadzając ją poprzez poszczególne banki Fed – komentował Powell.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTO

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHaitong Bank podtrzymuje rekomendację SPRZEDAJ dla Bank Millennium
Następny artykułWarren Buffett sprzedaje 84% swoich udziałów w Goldman Sachs
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here