Naga Marketsv218-Jeremy-Corbyn-Get-v2W miniony weekend wśród członków brytyjskiej Partii Pracy odbyło się głosowanie na lidera partii. Zwycięstwo odniósł Jeremy Corbyn, który uzyskał przeważającą liczbę 59,5% głosów. Za nim uplasował się Andy Burnham z wynikiem 19%, a następnie Yvette Cooper z wynikiem 11%. W ciągu doby od ogłoszenia wyników w Partii Pracyy pojawiło się 15 500 nowych członków.


To bardzo ważna informacja, gdyż Corbyn jest uważany za radykalnego lewicowca. Stanowi całkowite przeciwieństwo polityki tony’ego Blaira. Po zwycięstwie zaśpiewał nawet hymn socjalistów. Jego celem jest przeprowadzenie przez rząd nacjonalizacji większej liczby przedsiębiorstw oraz nałożenie większych podatków. To właściwie przeciwieństwo wszystkich rozwiązań proponowanych przez konserwatystów. Czy to dobra droga dla Wielkiej Brytanii?

Po wyborze Corbyna na przywódcę Partii Pracy opuścił ją Cooper oraz siedmiu innych ważnych członków. Jeden z nich powiedział nieoficjalnie, że zwycięstwo Corbyna jest zwiastunem katastrofy dla Partii Pracy. W prasie pojawiły się mieszane opinie na temat lidera Partii Pracy.

Jako przedsiębiorca oraz właściciel domu lepiej powinno mi być pod przywództwem konserwatystów. Jednak jako istota ludzka, wydaje mi się, że w obecnej sytuacji ekonomicznej lepszym rozwiązaniem będzie głosowanie na lewicę – mówi w wywiadzie Lily Clearer z Matter Technology Limited.

Partia Pracy to jedna z dwóch największych sił politycznych w Wielkiej Brytanii. Utworzona została w 1900 roku jako przedstawicielstwo ruchów związków zawodowych. Kierunek socjalistyczny obrała w roku 1918. Obecnie przedstawiciele partii wierzą w keynesowską teorię ekonomii, ze sprawiedliwą dystrybucją dóbr oraz równością obywateli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here