Naga MarketsJeremy CorbynW minionym tygodniu, Arkadiusz Jóźwiak informował o planach lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna, który aspiruje do objęcia fotela premiera. Corbyn chcę uniknąć hard-Brexitu, a być może w ogóle wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jeśli doszłoby do kolejnego referendum.


Kolejne referendum ws. Brexitu?

Jeremy Corbyn zamierza przeprowadzić głosowanie ws. wotum nieufności dla rządu premiera Borisa Johnsona, kiedy Parlament powróci do obrad po przerwie wakacyjnej w przyszłym miesiącu (3 września 2019 r.). Miałoby to na celu opóźnienie Brexitu, do którego terminu zobowiązał się dotrzymać obecny premier, a także ogłoszenie wyborów powszechnych.

W dzisiejszym przemówieniu, lider Partii Pracy ma ponowić swoją obietnicę dotyczącą przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie Brexitu, jeżeli w tym roku zostaną ogłoszone wybory powszechne. Głosowanie miałoby zawierać “realne opcje dla obu stron, w tym możliwość pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej”.

Z kolei premier Johnson uda się w tym tygodniu, w pierwszą zagraniczną podróż po objęciu przywództwa w Partii Konserwatywnej. Premier UK odwiedzi Francję i Niemcy, gdzie będzie zabiegał o nową umowę rozwodową grożąc przy tym hard-Brexittem z dniem 31 października. Johnson obstaje przy twierdzeniu, że brytyjski parlament “nie zrezygnuje i nie może odwołać referendum”.

Kurs funta (GBPUSD) testuję poziom 1,2170

Notowania funta do dolara rozpoczynają nowy tydzień od testu strefy podaży blisko 1,2170, gdzie wypadają piątkowe maksima. Jak widać na wykresie 4-godzinnym GBPUSD poniżej, na razie test ten wypada pozytywnie.

Kluczowe wsparcie znajdziemy w okolicach 1,2015 – 1,2050. Nieco wyżej, blisko okrągłego poziomu 1,2100 znajduje się natomiast wsparcie lokalne dla pary GBPUSD.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 4-godzinny - 19 sierpnia 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 4-godzinny – 19 sierpnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here