Naga MarketsMoneta Bitcoin leżąca na stoleJeremy Allaire, CEO i współzałożyciel firmy Circle, należącej do Goldman Sachs, powiedział, że największą przeszkodą stojącą obecnie przed kryptowalutami jest brak jasnych przepisów. Swoje zdanie przedstawił na Reedit w czasie cyklu AMA.


Allaire stwierdził:

“Największą (…) przeszkodą regulacyjną, z którą mamy do czynienia jest brak konkretnych wytycznych z SEC dotyczących klasyfikacji różnych aktywów kryptograficznych. Uważamy, że wiele z nich to wyraźnie waluty i towary, a ponadto należy sprecyzować, czym naprawdę są papiery wartościowe. To może uruchomić dużą aktywność na rynku, a także umożliwić rozwój rynku papierów wartościowych opartych na kryptografii.”

Allaire wyraził również przekonanie, że bardzo ważną kwestią pozostają też sprawy podatkowe związane z tym rynkiem.

Dyskusja

Dyskusja toczyła się też na temat altcoinów zapewniających pełną prywatność, takich jak Monero (XMR). Tu temat został wywołany przez użytkowników portalu, którzy chcieli poznać zdanie przedstawiciela Circle na temat kontrolowania takich kryptowalut przez organy regulacyjne i organy ścigania. W odpowiedzi Robert Bench, dyrektor ds. zgodności z przepisami i główny radca prawny w Circle, wyjaśnił, że chociaż w Stanach Zjednoczonych nie przygotowano jeszcze żadnych konkretnych przepisów dotyczących takich e-monet, Circle jest po części otwarte na takie aktywa.

Allaire niedawno przewidywał, że Bitcoin (BTC) będzie ostatecznie warty dużo więcej niż obecnie. Nie podał jednak maksymalnej ceny za jednego coina, uważa bowiem, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie “zwycięzca bierze wszystko”, a świat czeka masowa tokenizacja.

Rozmowy na Reedit

Podobnego zdania są Cameron i Tyler Winklevoss, którzy – też podczas sesji “Ask Me Anything” (AMA) na Reddicie – stwierdzili, że “Bitcoin [BTC] najprawdopodobniej wygra w dłuższej perspektywie”.

Bracia Winklevoss w czasie innych punktów AMA wymieniali wręcz same zalety Bitcoina. Pokreślili, że ich celem jest też to, by ETF oparty na głównej kryptowalucie stał się rzeczywistością. W innej części dyskusji brat bliźniak Camerona, Tyler stwierdził:

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 miliardów dolarów.” 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here