Naga MarketsJapoński jen JPYKurs dolara amerykańskiego (USD) zyskuje w relacji do jena japońskiego (JPY) już czwartą sesję z rzędu. W tym czasie notowania pary walutowej USD/JPY wzrosły o 1,62 proc. osiągając w ten sposób najwyższy poziom od 11 grudnia 2020 r. Goldman Sachs wskazuje, że tendencja ta odzwierciedla przede wszystkim słabość jena japońskiego, a nie siłę dolara amerykańskiego.

Pandemia uderza w japońską gospodarkę i jena 

Goldman Sachs wskazuje, że jen japoński jest najbardziej wrażliwą spośród walut grupy G10 na długoterminowe realne stopy proc. Eksperci zwracają także uwagę, że wyżsi rangą urzędnicy japońscy spotkali się w zeszły czwartek, aby podkreślić koncentrację władz na utrzymaniu “stabilności” na rynkach finansowych, po tym jak USD/JPY osiągnęły w zeszłym tygodniu najniższy poziom od marca i prawdopodobnie w kontekście zgłoszonej przez premiera Sugę w grudniu dyrektywy o obronie poziomu 100.00 JPY.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści Goldman Sachs spodziewają się, że pandemia koronawirusa ograniczy tempo wzrostu gospodarczego Japonii w pierwszym kwartale br. do zaledwie 0,2 proc. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze do niedawna oczekiwali oni wzrostu aż o 3,5 proc.

USD/JPY w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że wskutek trwających od czterech dni wzrostów rynek zbliżył się w okolice linii tendencji spadkowej. Warto zatem obserwować czy w okolicy tego oporu nie pojawi się wkrótce większa reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do ponownej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

USD/JPY Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto, waluty i rekord DAX – bieżąca analiza i perspektywy – omawia Łukasz Wardyn
Następny artykułMicrosoft, Tesla i Visa to obecnie największe “spółki-bańki” na Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here