Naga Markets

dolary i jenyPo czterech miesiącach deprecjacji, w lutym dolar amerykański znacząco odbił. Jednak nadal utrzymuje się słabszy pogląd na kurs USD, zdaniem analityków z MUFG Banku. Jednocześnie ekonomiści z HSBC analizują perspektywy pary walutowej USD/JPY. Oczekuje się, że kurs spadnie w średnim terminie. Normalizacja polityki i wyższe rentowności japońskich obligacji pozostawiają miejsce dla USD/JPY do przetestowania poziomu 120 do końca roku, donoszą stratedzy z CIBC Capital Markets.

Kurs USD: Dalsze wzrosty są prawdopodobne w krótkim okresie, ale nie zostaną utrzymane – MUFG

Wiele danych wskazuje na to, że inflacja nadal znacznie spadnie w nadchodzących miesiącach, a rynek pracy w USA prawdopodobnie zwolni.Dalsza siła dolara amerykańskiego wydaje się prawdopodobna w perspektywie krótkoterminowej, ale wątpimy czy ten ruch zostanie utrzymany. Spready tylko nieznacznie przesunęły się na korzyść dolara i pozostają zgodne z dalszą deprecjacją USD – napisano w raporcie.

Capital.com

Kurs USD/JPY: Jen umocni się w średnim terminie, wymagana cierpliwość – HSBC

Ekonomiści z HSBC analizują perspektywy USD/JPY. Oczekuje się, że para spadnie w średnim terminie.

Pozostajemy optymistycznie nastawieni do jena w perspektywie średnioterminowej, ale podejrzewamy, że potrzebna będzie trochę cierpliwości, aby waluta mogła cieszyć się siłą dzięki polityce Banku Japonii (BoJ) – wskazano w raporcie.

Zdaniem ekspertów na razie kurs USD/JPY prawdopodobnie pozostanie napędzany przez wydarzenia w USA, z których widać, że równowaga ryzyka jest przesunięta w kierunku słabości USD.

Kurs USD/JPY ustawiony do testowania poziomu 120 do końca roku – CIBC

Normalizacja polityki i wyższe rentowności japońskich obligacji pozostawiają miejsce dla USD/JPY do przetestowania poziomu 120 do końca roku, donoszą ekonomiści z CIBC Capital Markets.

AVA Trade

Chociaż Kuroda był blisko związany z abenomiką, nie spodziewamy się, że Ueda będzie tak samo od niej zależny. W związku z tym prognozujemy normalizację polityki, jeśli warunki makroekonomiczne to umożliwią – podkreślono.

Czy wiesz, że…?

Abenomika to program polityki gospodarczej w celu ożywienia gospodarki Japonii, wprowadzany przez japońskiego premiera Shinzō Abe od 2013 roku, opierający się na trzech filarach, tzw. „trzech strzałach”: luzowaniu polityki pieniężnej, stymulacji fiskalnej i reformach strukturalnych.

Prognoza kursu USD/JPY:

  • II kw. 2023: 125;
  • III kw. 2023: 123;
  • IV kw. 2023: 120.

Normalizacja polityki i wyższe rentowności JGB, złagodzenie spreadów w stosunku do UST, pozostawiają nastawienie spadkowe USD/JPY w kierunku 120 do końca roku – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

W ostatnich tygodniach wiele napisano o nadchodzących zmianach w kierownictwie i polityce Banku Japonii (BoJ). Zdaniem ekonomistów z Commerzbanku, jeśli chodzi o działania BoJ, wymagana jest duża cierpliwość. Jen japoński (JPY) powinien się umocnić w stosunku do dolara, podkreślają stratedzy z BNP Paribas.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,5% po 30 minutach piątkowej sesji! Analiza: PGE, BioMaxima, GreenX, Madmind Studio
Następny artykułBinance USD (BUSD) stracił prawie 14 mld dol. z kapitalizacji rynkowej. W tle obawy regulacyjne
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.