Naga MarketsJen z nadzieją na umocnienieNotowania USDJPY powoli, ale systematycznie oddalają się od ceny 104.00. Wzmaga to przekonanie, że zmienia się charakterystyka wykresu. Wystarczy spojrzeć na zieloną średnia kroczącą MA50. Od połowy zeszłego roku po chwilowym jej naruszeniu dolar amerykański nurkował do dołu. Wczoraj minął kolejny dzień, gdzie dzienna świeca znajduje się powyżej tej krzywej. Pokonana została także przyspieszona linia trendu spadkowego, co jest dodatkowym gwoździem do trumny dla podaży.

Jen może się jeszcze umocnić

Jest jeszcze nadzieja na umocnienie JPY. Należ jej szukać w długości poprzednich korekt, gdyż niektóre z nich są wyjątkowo rozbudowane. Teraz skupmy się na wzrostach z 9 listopada, które mają 250 pipsów. Bieżące wzrosty liczone od dołka 102.60 maja podobną wysokość, co zresztą potwierdza pozioma linia FE100. Jeżeli posiadacze krótkich  pozycji nie wykorzystają tej okazji, to szanse na powrót do trendu spadkowego znacząco się oddalą. Dodatkowym argumentem wskazującym, że notowania USDJPY zbliżają się do oporu, jest wykupiony RSI. Ten oscylator już dawno nie dotknął linii 70 punktów, co warte jest odnotowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podsumowując, im dalej USD brnie na północ, tym rośnie prawdopodobieństwo, że kolejną falę przeceny tej waluty nazwiemy korektą, a nie impulsem. Brak nowego dołka będzie dawał podstawy do narysowania wzrostowej linii trendu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow | wartość złotówki | mercator medical s.a. akcje | dolar notowania | notowania pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here