Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Sesja azjatycka przyniosła z sobą sporo ważnych dla rynku wydarzeń. Byliśmy świadkami publikacji danych z sektora przemysłowego zarówno w Chinach jak i Japonii, lecz były one zaledwie wisienkami na torcie


Chiny otworzyły swój, wart 9 bilionów dolarów rynek długu dla obcokrajowców. Obecnie, każdy kto chce kupić chińskie obligacje może to zrobić za pośrednictwem banków w Hong Kongu.

Tymczasem w Japonii premier Shinzo Abe poniósł upokarzającą porażkę w lokalnych wyborach w Tokio. Wyniki głosowania prawdopodobnie zmuszą Abe do dokonania kilku zmian w swoim gabineci. Polityka Abe (znana wszystkim Abeconomica) jest jednym z najważniejszych czynników słabej kondycji jena w ostatnich latach. Spójrzcie na wykres USD/JPY od momentu wygranych przez Abe wyborów w 2012 roku:

Shinzo Abe doskonale zrozumie Theresa May. Brytyjska premier również poniosła porażkę w zorganizowanych przez siebie, przedterminowych wyborach parlamentarnych w czerwcu. Tymczasem Kanclerz Philip Hammond dostarczy nam dziś kolejnych ważnych informacji. Hammond był poddany sporej presji przed wyborami w czerwcu jako zwolennik soft brexitu. Obecnie, gdy społeczeństwo przyznało mu rację, jego pozycja w obecnym rządzie mocno się ustabilizowała.

Sprawdź dlaczego warto handlować na eToro

GBP/USD wciąż nie może poradzić sobie z psychologicznym oporem na 1,30. Dzięki niewielkiej pomocy zwolenników Brexitu funt jest obecnie tańszy niż kiedykolwiek i wydaje się, że sytuacja ta powinna być postrzegana jako okazja. Dzięki jastrzębim komentarzom Bank of England pierwsze byki już pojawiły się na wykresie. Czekamy jedynie na wybicie 1,30…

Rzut oka na kryptowaluty pozwala stwierdzić, że zarówno Bitcoin jak i Ethereum znalazły komfortowy przedział zmienności w formie trójkątów. Tutaj ETH:

A tutaj BTC:

W przypadku tej formacji, konsolidacja będzie trwała dopóki nie nastąpi wybicie w którąkolwiek ze stron. A jeśli już mowa o wybiciu, to Litecoin odnotował takie zeszłej nocy:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź uwagi do moich przeglądów – skontaktuj się ze mną! Napisz mi wiadomość na eToro a z pewnością znajdę czas by udzielić odpowiedzi 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here