Naga MarketsJen japoński (JPY) spadł do najniższego poziomu od ponad czterech lat, ponieważ optymistyczne dane gospodarcze w USA wzmocniły oczekiwania dotyczące wcześniejszego zacieśnienia polityki Rezerwy Federalnej (Fed) i oddaliły plany odejścia Banku Japonii (BoJ) od luźnej polityki pieniężnej. Kurs pary USD/JPY wzrósł w środę do poziomu 115, najwyższego od marca 2017 r. Straty zostały spotęgowane gwałtownym wzrostem dolara i rentowności obligacji skarbowych po największym wzroście sprzedaży detalicznej w USA od marca.

  • W tym roku jen stracił do tej pory ponad 10%, co czyni go najsłabszą walutą wśród walut G10
  • Eksperci z UBS, HSBC i Bank of America również prognozują dalsze zyski dolara
  • W nadchodzącym roku dolar znacznie wzrośnie w stosunku do innych walut, w tym euro i jena, uważają stratedzy
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs dolara (USD/JPY) osiąga najwyższy poziom od marca 2017 r.

Wzrost dolara wydaje się być nie do powstrzymania, ponieważ jest wsparty przez mocne dane z USA. Po osiągnięciu 115 na USD/JPY, może pojawić się świeży popyt na dolary, gdy para wejdzie w nowy zakres cenowy – napisał Yukio Ishizuki, starszy strateg walutowy w Daiwa Securities w Tokio.Eksperci z UBS, HSBC i Bank of America również prognozują dalsze zyski dolara, podczas gdy zarządzający aktywami, m.in. Invesco Investment Solutions, dodali już długie pozycje na dolarze w stosunku do japońskiej waluty.

W tym roku jen stracił do tej pory ponad 10%, co czyni go najsłabszą walutą wśród walut G10. Bank Japonii utrzymał jedno z najbardziej „gołębich” stanowisk w polityce pieniężnej wśród głównych banków centralnych. Tymczasem Fed zaczął ograniczać swój program skupu aktywów i narastają spekulacje, że urzędnicy mogą być zmuszeni do przyjęcia jeszcze bardziej jastrzębiego stanowiska w odpowiedzi na przyspieszającą konsumpcję – wzrost cen.

Według UBS i HSBC w nadchodzącym roku dolar znacznie wzrośnie w stosunku do innych walut, w tym euro i jena, podczas gdy Bank of America stwierdził, że walczący z inflacją amerykański bank centralny może być dobrodziejstwem dla dolara.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs dolara (USD/JPY) najwyżej od marca 2017 roku

Notowania pary walutowej USD/JPY silnie wzrastają drugi tydzień z rzędu kontynuując impuls z początku roku. W efekcie kurs wspiął się na poziom 115, najwyższy od marca 2017 roku. Trwałe przebicie powyżej lokalnego oporu 115,50 otwory drogę do szczytu z 2017 r. w okolicach 118,60. Z drugiej strony dopóki cena utrzymuje się powyżej głównego wsparcia 112,24 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs USDJPY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to znaczy blik | kurs akcji azoty | ciech akcje wykres | pge kurs akcji | co to jest blik | prognozy giełdowe 2020 | cena akcji enea |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here