Naga Markets

Japoński jen JPYPresja ze strony amerykańskiego rynku obligacji może w krótkim terminie doprowadzić do niewielkiego osłabienia jena, przeważając nad wszelkimi pozytywnymi skutkami spekulacji na temat zmiany polityki Banku Japonii, wskazują eksperci z Goldman Sachs. Jen spadł do najniższego od dwóch miesięcy poziomu 136,55 za dolara w poniedziałek.

Kurs jena: Otoczenie rynkowe wygląda niekorzystnie dla JPY

Jeśli rynki nadal będą wyceniać prężny wzrost w USA i więcej podwyżek stóp procentowych niż oczekiwano, istnieje pole do dalszych „taktycznych słabych wyników jena”, napisali stratedzy z GS, w tym Kamakshya Trivedi. Jak wskazano japońska waluta zwykle słabnie, gdy rentowności w USA skorygowane o inflację rosną.Wielokrotnie powtarzaliśmy, że realne stopy procentowe w USA mają największe znaczenie. Obecne otoczenie rynkowe wygląda mniej korzystnie dla spadku kursu dolara do jena, nawet w przypadku jastrzębiej zmiany polityki BoJ – napisali stratedzy.

Japońska waluta zyskała ponad 10% od najniższego poziomu w październiku, częściowo dzięki wsparciu Banku Japonii, który wykonał niespodziewany ruch w grudniu, aby podnieść pułap rentowności benchmarków.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Inwestorzy obstawiają zmianę przywództwa w japońskim banku centralnym, na czele z ekonomistą Kazuo Uedą, który ma przejąć stery w kwietniu, co może być katalizatorem dalszych zmian w polityce, które mogłyby pomóc w dalszym umocnieniu jena.

AVA Trade

Takie spekulacje (i prawdopodobnie dalsze skupienie się rynku na potencjalnym wyjściu BOJ z luźnej polityki, nawet jeśli w marcu samo spotkanie rozczarowuje, jak się spodziewamy) w połączeniu z podwyższonymi obawami o recesję powinny utrzymać słabe wyniki jena – podkreślił zespół Goldmana.

Tymczasem Kazuo Ueda, powiedział w poniedziałek, że ma pomysły, w jaki sposób bank centralny mógłby wyjść z ogromnego programu stymulacyjnego, ale przejście na bardziej restrykcyjną politykę nastąpi dopiero wtedy, gdy trend inflacyjny w kraju wzrośnie znacznie.

Bank centralny ograniczy zakupy obligacji i prawdopodobnie będzie dążył do normalizacji polityki, gdy pojawi się trwałe osiągnięcie celu inflacyjnego na poziomie 2 proc. – powiedział Ueda.

Dodał jednak, że przy trendzie inflacyjnym poniżej celu BOJ bank centralny musi na razie utrzymać obecną ultra-łagodną politykę.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin i inne kryptowaluty ulegną dużej korekcie przed hossą, ostrzega Arthur Hayes
Następny artykułKurs USD/JPY z kontynuacją marszu do góry
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.