Naga Marketscommerzbank_logoPodczas sesji azjatyckiej mieliśmy okazję śledzić publikację pierwszego szacunku dotyczącego zmiany poziomu japońskiego produktu krajowego brutto w drugim kwartale tego roku. Choć dane zaskoczyły, to jednak jen nadal umacnia swoją pozycję wobec dolara. Analitycy Commerzbank tłumaczą dlaczego.


Choć prognozy wskaźnika PKB w drugim kwartale tego roku nie były dość wysokie, to jednak nadal mamy prawo czuć się zaskoczeni wynikiem japońskiej gospodarki. Brak zmiany w ujęciu kwartalnym i zaledwie 0,2% wzrostu w ujęciu rocznym w drugim kwartale 2016 roku są wielkościami znacząco odbiegającymi od tych, które chciałby ujrzeć Bank of Japan.

Niemniej jednak Japonia wciąż broni się przed recesją i jak długo będzie to czynić, tak długo BoJ nie będzie mieć powodu do kolejnych interwencji. Wydaje się, że sprawia to wielką trudność członkom Bank of Japan, aby dokonać zmian w obecnej polityce monetarnej, które być może pozytywnie wpłynęłyby na gospodarkę. Mimo wszystko, zarówno my jak i reszta rynku jesteśmy pewni, że dopóki BoJ będzie za wszelką cenę unikał kolejnych ruchów dopóty jen będzie aprecjonował – podsumowują analitycy Commerzbanku.

USD/JPY ponownie atakuje wsparcie w okolicy 110,75
USD/JPY ponownie atakuje wsparcie w okolicy 110,75


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here