Naga MarketsDonald Trum opóźnia cła na samochody
Donald Trump chciałby, żeby kurs dolara był zdecydowanie tańszy. Jak na razie udaje się to wobec jena

W obliczu obecnej niepewności rynkowej wynikającej z wojny handlowej prowadzonej przez USA z Chinami oraz ogólnej polityki Donalda Trumpa, która wpływa na wzrost awersji do ryzyka, podejmowanie długoterminowych decyzji inwestycyjnych staje się bardzo trudne, wynika z wypowiedzi Bartłomieja Chomki reprezentującego brokera TeleTrade. Chomka w rozmowie z Comparic24.tv zaznacza jednocześnie, że kurs dolara będzie tracił przez politykę USA i okazją do wykorzystania tych spadków jest przede wszystkim para walutowa USDJPY.


Kurs dolara może spaść poniżej 100 JPY, warto szukać silniejszych korekt

W momencie gdy na rynki wkracza niepewność, inwestorzy porzucają dolara amerykańskiego na rzecz bezpieczniejszych aktywów, do których należy między innymi japoński jen. Nikogo nie powinno więc dziwić, że kurs dolara traci do waluty Kraju Kwitnącej Wiśni ponad 7% od kwietniowych maksimów, zbliżając się coraz wyraźniej do okrągłego pułapu 100,00.

Na początku bieżącego tygodnia para walutowa USDJPY spadała do 104,50 czyli poniżej poziomów styczniowego załamania (flash crash), testując najniższe pułapy od niemal 3 lat. Zdaniem Bartłomieja Chomki spadki mogą być nadal kontynuowane, w efekcie czego dolar zostanie mocno przeceniony do kursu jena, spadając poniżej bariery 100 JPY, zmierzając między innymi do dołków z czerwca 2016 na wysokości 98 JPY.

„Jeżeli miałbym analizować instrumenty, które najsilniej reagują na politykę Donalda Trumpa, to z pewnością USDJPY ma największe szanse na spadki. Musimy czekać na krótkoterminowe, większe korekty pamiętając jednocześnie o ustawianiu szerszych stop lossów w związku z dynamicznymi warunkami rynkowymi i ich silnymi zmianami” – wyjaśnia Bartłomiej Chomka.

Dolar do jena (USDJPY) w spojrzeniu długoterminowym

Patrząc na wykres USDJPY w szerokim ujęciu widać, że testowany w poniedziałek poziom okolic 104,5 stanowi istotną strefę wsparcia, poniżej której cena nie spadała przez ostatnie kilka lat. Dwa ostatnie kontakty z poziomem (w 2018 i na początku 2019) wywoływały silniejszą korektę wzrostową na korzyść dolara. W tym momencie takowa korekta również może się pojawić, powinna być jednak głównie okazją do otwierania krótkich pozycji na korzystniejszych poziomach:

Dolar silnie traci do jena. Kurs USDJPY D1
Dolar silnie traci do jena. Kurs USDJPY D1

Punktem wejścia w krótką pozycje może być na przykład strefa 106,00 gdzie przecina się 61,8% zniesienia trendu z 2016 roku oraz górne ograniczenie stromo nachylonego kanału spadkowego. Gdy podaż ostatecznie pokona 104,5, wtedy deprecjacja może być kontynuowana w stronę psychologicznej bariery 100 JPY oraz wspomnianych wcześniej minimów z czerwca 2016.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here