Naga MarketsKurs jena (USD/JPY) atrakcyjniejszy od kursu franka w czasach niepewnościWybory w USA mogą nie być dominującym czynnikiem napędzającym kursy walut w tym roku. Wyjątkowo zmienne warunki społeczno-gospodarcze mogą zdominować rynek walutowy przez pewien czas. W takim środowisku ekonomiści w HSBC uważają jena japońskiego za najlepszy zasób spośród bezpiecznych przystani. Para USD/JPY konsoliduje we wtorek nieco powyżej poziomu 107,00.

  • Pandemia i związane z nią blokady utrzymują niepewność co do perspektyw gospodarczych USA
  • Czynniki społeczno-ekonomiczne utrzymają kontrolę nad rynkiem walutowym przez okres znacznie dłuższy niż listopadowe wybory
  • Retoryka obu kandydatów na prezydenta dotycząca stosunków USA-Chiny, mogą przywrócić niepewność w drugiej części tego roku
  • Na drugim końcu skali znajdują się waluty ryzykowne, takie jak dolar australijski (AUD) i kanadyjski (CAD)

Jen japoński (JPY) nieobciążony ryzykiem interwencyjnym

Pandemia, związane z nią blokady i ponowne otwarcia gospodarcze spowodowały wzrost niepewności co do perspektyw gospodarczych USA. Oznacza to, że rodzące się ożywienie gospodarcze w USA prawdopodobnie pozostanie w centrum perspektyw walutowych w nadchodzących miesiącach. Rzeczywiście czynniki społeczno-ekonomiczne, które mogą pomóc w kształtowaniu wyników wyborów, prawdopodobnie utrzymają kontrolę nad rynkiem walutowym przez okres znacznie dłuższy niż listopadowe wybory – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci twierdzą, że wszelkie kwestie dotyczące gospodarki USA lub wyborów w USA, takie jak retoryka obu kandydatów na prezydenta dotycząca stosunków USA-Chiny, mogą przywrócić niepewność w drugiej części tego roku. W związku z tym uważają jena japońskiego za najczystszą „bezpieczną przystań”, nieobciążoną zagrożeniem interwencyjnym, w przeciwieństwie do franka szwajcarskiego. Wskazują również, że na drugim końcu skali znajdują się waluty ryzykowne, takie jak dolar australijski (AUD) i kanadyjski (CAD).

Wpływ konfliktu handlowego na USD może stać się mniej wyraźny w środowisku, w którym apetyt na ryzyko jest napędzany czynnikami skoncentrowanymi na USA. Na przykład mocne dane z USA mogą być dodatnie dla USD z perspektywy cyklicznej lub ujemne z powodu obniżonej wagi „bezpiecznej przystani” – podsumowano.

Kurs jena konsoliduje w lipcu do dolara

Notowania pary walutowej USD/JPY charakteryzują się wyjątkowo niską zmiennością od początku miesiąca oscylując między poziomem wsparcia 106 oraz oporem 108. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron pozwoliłoby wykreować silniejszy impuls. Spadek poniżej poziomu 106 otworzy drogę do zeszłorocznego minimum 104,45 z celem na tegoroczny dołek 101,18. Z drugiej strony trwałe przebicie oporu 108, a w konsekwencji pokonanie maksimum z czerwca 109,56 pozwoliłoby na wzrost powyżej okrągłego poziomu 110.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here