Naga MarketsInwestorzy zwracający się w kierunku aktywów bezpiecznych przystani w poszukiwaniu ochrony przed nagłym szokiem risk-off powinni skupić się na jenie, który obecnie jest tańszą opcją niż złoto, zgodnie z rekomendacją analityków Goldman Sachs.


Opinia została wydana na podstawie silnego skoku zmienności złota, co spowodowało, że opcje CALL na metal szlachetny stały się droższe niż ich odpowiednik w japońskich jena: „Zmienność oraz skok cen byczych opcji w przypadku złota powoduje, że kupno podobnych instrumentów w zakresie jena jest bardziej atrakcyjne. W sytuacji gdy pozycjonowanie na złocie staje się coraz bardziej naciągnięte, jen sprawdzi się lepiej jako główny element hedgingu strategii”

Jen (pomarańczowa linia) vs wykres złota (wykres świecowy)

Warto jednocześnie zauważyć, że rynkowe udziały w funduszach ETF posiadających zabezpieczenie w złocie znalazły się na najwyższych poziomach od 2013 roku. Jest to efektem rosnących obaw o globalny wzrost, napięć geopolitycznych oraz planów banków centralnych szykujących się do restartu stymulowania polityki pieniężnej. Rynek spot złota zyskuje od początku ryku 11%, w tym samym czasie jen jedynie 1,6% do dolara – o połowę mniej niż dolar kanadyjski, który nie jest zaliczany do walut bezpiecznej przystani.

Niezależnie od tego, które z aktywów jest obecnie lepsze w zakresie hedgingu, zarówno złoto jak i jen zyskają w momencie gdy Stany Zjednoczone wprowadzą ewentualne interwencje rynkowe w celu osłabienia swojej lokalnej waluty, twierdzi Goldman Sachs.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here