Naga Markets

Jen (kurs USD/JPY) opiera się silnemu dolarowi. BOJ straszy rynkiDziś jen japoński jako jedna z nielicznych walut zdecydowanie opiera się powracającej dominacji dolara. Choć nie jest to zasługa zmiany fundamentów ani żadnej decyzji Banku Japonii, tak inwestorzy przestraszyli się samej gotowość BoJ do interwencji walutowej po ponownym przetestowaniu 24- letniego szczytu na parze walutowej USD/JPY powyżej 144.

Kurs USD/JPY odbija od szczytu

Wczoraj dolar wspiął się blisko 24-letniego szczytu w stosunku do jena (USD/JPY), co miało miejsce w obliczu skoku rentowności obligacji w USA, po tym, jak gorsza niż oczekiwano inflacja, zwiększyła oczekiwania na jeszcze bardziej agresywne zacieśnienie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną (Fed) w przyszłym tygodniu.Inwestorzy porzucili złudzenia o łagodzeniu polityki pieniężnej przez Fed i zaczęli przewidywać, że wrześniowa podwyżka stóp proc., zaplanowana na 21 września wyniesie znacznie powyżej 50 pb.

Aktualnie rynek wycenia ją na 75 pb., jednak niektórzy wieszczą ruch aż o 100 pb. Tym samym prowzrostowe fundamenty dolara pozostają niezmienne, a zielony odrobił większość strat względem niemal wszystkich walut.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Najmocniej trzyma się jednak japoński jen, gdyż według doniesień Bank Japonii jest gotowy do fizycznej interwencji i skupu waluty. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, ruch ten wystarczył, aby ostudzić zapał inwestorów, a USD/JPY wycofał w rejon 142.

Warto zaznaczyć, że interwencja banku centralnego po tak długim czasie bezczynności mogłaby okazać się nieskuteczna, dlatego rynek może powiedzieć sprawdzam, a prawdopodobieństwo, że USDJPY ponownie zbliży się w okolice oporu przy 145 pozostaje wysokie, zwłaszcza w kontekście przyszłotygodniowej podwyżki stóp proc przez FED.

Aktualnie na wykresie obserwujemy umacniającego się jena, który zepchnął dolara z najwyższego poziomu od sierpnia 1998 roku 144,99.

XTB

Kurs USD/JPY zatrzymał jednak spadki na linki średnioterminowego trendu wzrostowego w okolicy 142,70 (kolor zielony), na którą od kilku godzin napierają niedźwiedzie. W przypadku jej pokonania kolejnym wsparciem pozostaje linia krótkoterminowego trendu wzrostowego, pokrywająca się z tygodniowym minimum na poziomie 141.

Jeśli jednak rynek zdecyduje się rzucić wyzwanie BoJ, byki powinny w pierwszej kolejności wziąć za cel bariery 143, której zdobycie zapewniłoby im przewagę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy na najbliższe dni | kruk giełda | akcje 11bit | selvita kurs | kurs bitcoin | cena akcji pkp cargo | kurs develia |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here