Naga MarketsJen jest dzisiaj najsłabszą walutą w grupie G-10 Kluczowe wydarzenia dzisiejszego dnia dopiero przed nami – mowa o komunikacie po posiedzeniu FED o godz. 20:00, wraz z którym poznamy uaktualnione projekcje makro, oraz wykres oczekiwań członków FED, co do kształtowania się stóp procentowych w przyszłości.

Jen stracił dzisiaj względem większości walut

Zwyczajowo o godz. 20:30 rozpocznie się konferencja prasowa prezesa Jerome Powella. Czy tym razem historia się powtórzy, przekaz wybrzmi „gołębio” i giełdy pójdą w górę, a dolar się osłabi? Nie jest to tak pewne, gdyż perspektywa taperingu w IV kwartale b.r. jest coraz bardziej realna biorąc pod uwagę rozpędzoną gospodarkę, oraz perspektywy inflacyjne.Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Sentyment walutom narzucą też rynki akcji. Wykres FUS500 (CFD na futures dla S&P500) wygląda dość ciekawie – czy powtórzy się scenariusz z wczoraj, kiedy to biały korpus świecy został wymazany?

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD próbowały dzisiaj nieznacznie odbijać. Opór to 1,1750, który mógłby zostać przetestowany podczas „szumu” po FED, chociaż nie można wykluczyć, że mniej spodziewany od spodziewanego „gołębi” przekaz, da pretekst do podbicia dolara i EURUSD zjedzie poniżej 1,17.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Najsłabszy w przestrzeni G-10 był dzisiaj jen. To wynik przekazu po posiedzeniu BOJ, który utrwala „gołębi” scenariusz, ale i też odreagowania na giełdach (wcześniej jen zyskał za sprawą risk-off). Jeżeli jednak przekaz z FED wypadnie „jastrzębio”, to zwyżki USDJPY mogą się wydłużyć, o ile zobaczymy zasadną reakcję na amerykańskich treasuries (wzrost rentowności).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara australijskiego złoty | dow jons | kurs rubla złoty | enea akcje notowania | lotos gpw | giełda orlen | lotos giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here