Naga Markets

Jen japoński: koniec rajdu USD/JPY jest bliski, uważa MUFGJen japoński jest najgorzej radzącą sobie walutą G10 wobec dolara w tym roku. Od początku tego roku USD umocnił się wobec jena o ponad 25%.

  • Japonia zainterweniowała na rynku walutowymi kupując jeny po raz pierwszy od 1998 roku
  • Interwencja miała miejsce po posiedzeniu BoJ, na którym bank ponownie przyjął gołębią postawę

USD/JPY: bank MUFG prognozuje koniec rajdu notowań

Kurs dolara do jena (USD/JPY) we wtorek ponownie zbliża się do granicy 145, po tym gdy sesję wcześniej wybicie okazało się nieskuteczne.

BoJ na posiedzeniu we wrześniu powtórzył swoją determinację do utrzymania ultraluźnego stanowiska monetarnego poprzez utrzymanie polityki kontroli krzywej dochodowości (YCC).

Słabość jena i wzrost USD/JPY do poziomu 145 były podstawą do pierwszej od czerwca 1998 r. interwencji Japonii polegającą na skupowaniu JPY.

Jen japoński: koniec rajdu USD/JPY jest bliski, uważa MUFG
Kurs USD/JPY. Źródło: tradingview.com

Niektórzy analitycy walutowi twierdzą, że gołębie podejście Banku Japonii może ulec zmianie wraz z końcem kadencji szefa banku, Haruhiko Kurody. Kończy się ona w kwietniu i być może do końca tego roku dowiemy się, kto mógłby przejąć stołek.

– Dynamika napędzająca osłabienie jena osłabnie w 2023 roku. Potrzebna będzie większa interwencja, aby powstrzymać ruch na nowe maksima. Trudno obecnie dostrzec zwrot na USD/JPY nawet po interwencji MF. Fed i światowe banki centralne mają do wykonania więcej zacieśnień, podczas gdy BoJ nie robi nic poza luzowaniem. – stwierdzili analitycy MUFG.

– Podejrzewamy jednak, że Fed powinien być w stanie wstrzymać się po grudniowej podwyżce, podczas gdy szok związany z warunkami handlowymi dla Japonii powinien ustąpić w przyszłym roku i może zbiec się z jakąś zmianą ze strony BOJ. To wszystko razem to czynniki, które pomogą jenowi odzyskać siły. – dodali.

Prognoza analityków MUFG zakłada, że USD/JPY spadnie do poziomu 138 do końca tego roku, a potem 135 do marca 2023 roku.

XTB

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Kurs dolara do jena może dobić do 150, uważa BofA

Analitycy Bank of America podnieśli docelowy poziom dla kursu USD/JPY na początek przyszłego roku do 150 (w I kw. 2023 roku).

– Aktualizujemy nasze ogólne prognozy dla USD w górę. Ostatnio podnieśliśmy USD/JPY do 150 do początku przyszłego roku szczególnie biorąc pod uwagę kontrast pomiędzy Fed i innymi bankami centralnymi G10 w porównaniu do Banku Japonii i ich kontynuacji polityki stóp procentowych. – stwierdzili analitycy Bank of America.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMcDonald’s akceptuje Bitcoina i Tethera w szwajcarskim mieście Lugano
Następny artykułGłówne światowe indeksy zaliczają lokalne dołki. Co dalej? | Analiza rynku z EXANTE #19
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here