Naga MarketsWyspa w kształcie symbolu japońskiego jena JPYJapońska waluta (JPY) jest wyprzedawana systematycznie od miesiąca i obecnie zanosi się na to, że kurs USDJPY może piąć się w górę czwarty tydzień z rzędu. Jest to też najdłuższa seria wyprzedaży japońskiej waluty od października.


Poprawiające się dane makroekonomiczne oraz optymizm w rozmowach handlowych na linii USA – Chiny spowodował zmniejszenie popytu na jena uznawanego za bezpieczną przystań. Kurs USDJPY wzrósł o poranku o ponad 0,4 proc. do najwyższego poziomu od 20 grudnia, zbliżając się do poziomu 112 jenów za dolara. Para ta zyskuje w tym tygodniu około 1 proc., co jest największym pięciodniowym wzrostem od połowy stycznia.

Wczorajsze dane o PKB USA oraz indeks Chicago PMI, a także dzisiejszy odczyt chińskiego PMI dla przemysłu ukazały poprawę w danych makroekonomicznych, co przełożyło się na ponowny spadek kontraktu na indeks strachu VIX oraz na spadek cen amerykańskich obligacji i wzrost ich rentowności.

Z punktu widzenia wykresu kurs USDJPY ma przestrzeń do możliwych wzrostów w rejon ostatnich oporów wypadających pod poziomem 114,00.

Wykres liniowym USDJPY. Źródło: platforma Conotoxia
Wykres liniowym USDJPY. Źródło: platforma Conotoxia

W szerszym spojrzeniu notowania wciąż pozostają w konsolidacji ze wsparciem pod 109,00 w oczekiwaniu na wybicie z tego przedziału cenowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here