Naga MarketsNapis USD/JPY na tle wykresyKurs pary walutowej USD/JPY utrzymuje się od początku lutego br. w przedziale między 104,50 JPY a 105,50 JPY. Mimo, że obecnie rynek znajduje się w okolicy górnego ograniczenia tej konsolidacji, to ekonomiści Danske Bank prognozują, że w najbliższych miesiącach może dojść do wybicia z niej dołem.

  • Kurs USD/JPY konsoliduje od początku miesiąca
  • Kurs dolara do jena znalazł się blisko wartości godziwej
  • Kurs jena pozostaje niedowartościowany
  • Kurs dolara osunie się w relacji do jena

Jen japoński jest niedowartościowany

Eksperci Danske Bank zwracają uwagę, że notowania pary walutowej USD/JPY zwykle nie reagują zbytnio na zmiany tradycyjnych czynników, takich jak rentowność obligacji amerykańskich, spready kredytowe czy ceny ropy. Istotny wpływ na kurs odgrywa tu jednak z kolei “czynnik azjatycki” oraz spadek realnych stóp procentowych, który osłabiając dolara amerykańskiego umacniał równocześnie jena japońskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Program QE jest bardzo elastyczny i uważamy za mało prawdopodobne, że BoJ będzie dalej obniżał stopy procentowe. Niemniej jednak, pojawiły się źródła mówiące o tym, że BoJ może wyjaśnić rynkom, że ma możliwość pogłębienia ujemnych stóp procentowych
na marcowym posiedzeniu, na którym zostanie opublikowany przegląd polityki – wskazują ekonomiści dodając, że my nie powinniśmy oczekiwać rewolucji w polityce monetarnej, tak jak widzieliśmy to w 2016 r. kiedy wprowadzono kontrolę krzywej dochodowości, ale bank już wcześniej zaskakiwał i będzie musiał coś wymyślić, aby odzyskać wiarygodność
w odniesieniu do celu inflacyjnego. Jest to jednak delikatna równowaga, ponieważ
polityka musi pozostać zrównoważona.

W ocenie ekonomistów, jena japoński pozostaje obecnie niedowartościowany. W ich opinii kurs pary walutowej USD/JPY jest jednak blisko wartości godziwej.

Danske Bank prognozuje, że kurs dolara amerykańskiego osunie się w perspektywie trzech najbliższych miesięcy do 102 JPY, a w ciągu 6-12 miesięcy aż do 101 JPY.

Zwracają oni bowiem uwagę, że aby skierować USD/JPY w stronę 110, potrzebowalibyśmy istotnej zmiany w stopach nominalnych w USA i/lub globalnych cenach surowców. Biorąc pod uwagę, że jest to raczej mało prawdopodobne, nadal oczekują oni dalszego umocnienia jena japońskiego.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.

USDJPY Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa wciąż na 13-miesięcznych sczytach. Produkcja w Teksasie sparaliżowana
Następny artykułGoldman Sachs rekomenduje kupno LPP, CCC oraz Allegro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here