Naga MarketsCiekawie wygląda sytuacja na parze walutowej AUD/JPY. Z jednej strony zyskuje jen japoński, który uznawany jest za “bezpieczną przystań” w trakcie zawirowań na rynkach akcji jakich obecnie doświadczamy. Natomiast z drugiej strony, kurs dolara australijskiego traci w związku z eskalacją wojny handlowej na linii USA – Chiny.

Jak widać na wykresie dziennym AUDJPY poniżej, obecny tydzień otworzył się luką spadkową pod kluczowym poziomem wsparcia (77,50). Dopiero kolejnego dnia notowania domknęły lukę, jednakże zamknięcie sesji nadal miało miejsce pod poziomem 77,50, który zmienił się w opór.

Dodatkowo, w trakcie wtorkowej sesji uformował się niedźwiedzi pin bar, który skutecznie przetestował nowy opór i wskazywał na potencjał do spadków. Niepewność na rynkach związana z wojną handlową napędza umocnienie jena i osłabienie AUD, co sprawia, że jesteśmy świadkami kontynuacji spadków także dziś.

Dalsze osunięcia notowań mogą skierować notowania 100-pipsów niżej, do wsparcia przy 75,35, w którego okolicach kończyła się sesja po flash crashu z początku roku i startowały wzrosty trwające do połowy kwietnia.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) - wykres dzienny - 9 maja 2019
Kurs dolara australijskiego do jena (AUD/JPY) – wykres dzienny – 9 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here