Naga MarketsJefferies kupuje bitcoina (BTC) i sprzedaje złoto. Kryptowaluty mają stanowić 5% portfela funduszuChristopher Wood, szef działu kapitałowego w Jefferies, globalnej firmie świadczącej usługi finansowe, mówi, że firma zmniejszy swoją ekspozycję na złoto na rzecz bitcoina. Dodaje, że istnieją też plany zwiększenia kryptowalutowego składnika “długoterminowego portfela” Jefferies dla funduszu emerytalnego denominowanego w dolarach amerykańskich. Firma ma dokupić kryptowaluty, kiedy tylko cena bitcoina spadnie z obecnych poziomów. W wyniku tej decyzji aż 5 proc. funduszu będzie się składać z bitcoinów.

  • Jefferies przyznaje, że zamierza dokupić BTC w czasie korekty kursu. W wyniku tej decyzji 5 proc. funduszu firmy będzie się składać z bitcoinów.
  • Zmniejszenie pozycji na złoto, by kupić BTC, to decyzja bez precedensu w historii firmy.

Jefferies chce więcej BTC

Jefferies podzieliło swoje fundusze w następujący sposób: 50 proc. (docelowo 45 proc.) zainwestowano w złoto kruszcowe, 30 proc. w akcje azjatyckie (bez Japonii) i 20 proc. w akcje firm, które wydobywają złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
W swoim tygodniku „Greed and Fear” skierowanym do inwestorów globalny szef działu kapitałowego wyjaśnia powody, dla których międzynarodowy bank inwestycyjny wybiera jednak powoli bitcoina zamiast złota na tym etapie.

50-procentowa waga fizycznego złota w portfelu zostanie zmniejszona po raz pierwszy od kilku lat o pięć punktów procentowych – twierdzi. – Jeśli nastąpi duża korekta kursu bitcoina z obecnego poziomu, po historycznym wybiciu powyżej poziomu 20 000 USD, naszą intencją będzie dokupienie BTC – dodał.

Kurs BTC

Bitcoin, który niedawno przekroczył granicę 24 000 USD, rośnie od czasu niesławnego koronakrachu w marcu. Od 1 stycznia BTC wzrosło o ponad 200 proc. dzięki rosnącemu zainteresowaniu inwestorów instytucjonalnych.

Warto jednak dodać, że pomimo decyzji Jefferiesa, by wybrać bitcoina kosztem złota, Wood pozostaje byczy też w kwestii metalu szlachetnego. Jak dodaje, będzie to efektem decyzji Fedu, który nadal dodrukowuje dolara i utrzymuje niskie stopy proc..

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here