Naga MarketsJeff Currie (Goldman Sachs): bitcoin wykazuje oznaki dojrzałościBitcoin wykazuje pierwsze oznaki dojrzałości, ale poziom inwestycji instytucjonalnych na tym rodzącym się rynku jest nadal bardzo niski. Przynajmniej tak uważa Jeff Currie z Goldman Sachs.

  • Currie jest zdania, że rynek BTC dojrzewa, ale nadal nie inwestują na nim instytucje.
  • Jego zdaniem, rynek kryptowalut stanie się stabilny, gdy wpłynie na niego więcej kapitału.

Jeff Currie: bitcoin dojrzewa

Currie, szef działu badań Goldman Sachs, powiedział, że na rynek bitcoina musiałby napłynąć większy kapitał, aby ten się ustabilizował. Nawiązał tym do tego, co miało miejsce parę dni temu. Giełdy kryptowalut doświadczyły w poniedziałek dużej wyprzedaży. Nastąpiło to po niezwykłym wzroście kursu bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Myślę, że rynek zaczyna dojrzewać – powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla CNBC  Currie. – Myślę, że na każdym rodzącym się rynku występuje zmienność i związane z nią ryzyko – dodał.

Jego zdaniem „kluczem do stworzenia pewnego rodzaju stabilności na rynku jest wzrost udziału inwestorów instytucjonalnych, a obecnie jest ich mało”. Dodał, że z ponad 600 miliardów USD zainwestowanych w bitcoiny w tej chwili, „około 1 proc. to pieniądze instytucjonalne”.

Jak wycenić BTC?

Ważnym pytaniem, jakie zadają sobie jednak inwestorzy z dużych banków i firm, jest to, jak właściwie wycenić bitcoiny czy inne cyfrowe waluty. Bitcoin nie jest bowiem akcją, która cechuje się tradycyjnymi wskaźnikami pozwalającymi ustalić, czy jej kurs jest zawyżony, czy może jednak niedowartościowany. Główna kryptowaluta ma wartość rynkową ponad 600 miliardów USD, a wartość tę oblicza się mnożąc cenę 1 BTC przez całkowitą liczbę coinów, jakie są w obiegu.

To [napływ większego kapitału na giełdy z kryptowalutami] może zapewnić równowagę na dłuższą metę – powiedział Currie. Dodał jednak, że poziom zmienności i niepewności na rynku „bardzo utrudnia prognozowanie”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here