Naga MarketsCreative Commons Autor: Zhao

Nieustanna walka o miano najbogatszego człowieka na świecie ciągle trwa: Jeff Bezos, prezes Amazon.com ponownie zdobywa pierwszą pozycję. Zapewnił mu to wzrost akcji Amazona – ponad 4 procentowy – mający miejsce zaraz po tym, jak Pentagon anulował kontrakt na przetwarzanie danych w chmurze podpisany z konkurencyjnym Microsoft Corp. Dalsza decyzja wskazuje, że planuje podzielić pracę pomiędzy Microsoft i właśnie Amazon.

  • Jeff Bezos bije rekord bogactwa w wysokości 211 miliardów dolarów
  • Przyczynia się do tego Departament Obrony Stanów Zjednoczonych
  • Z danych wynika, iż Pentagon anuluje wyłączny kontrakt z Microsoftem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Amazon rośnie ponad 4 procent, dając Bezosowi miano najbogatszego człowieka

Spółka Jeffa Bezosa, założyciela Amazon.com znów jest na językach wszystkich inwestorów na świecie. Tym razem jednak z całkiem ciekawego powodu, który sprawił, że stał się on znów najbogatszym człowiekiem na świecie gromadząc w sumie majątek rzędu 211 miliardów dolarów.Dlaczego tym razem Amazon strzela ponad 4 procent? Według doniesień medialnych  Amazon.com Inc. wzrosły o 4,7% po tym, jak Pentagon ogłosił, że anuluje kontrakt na przetwarzanie w chmurze z konkurencyjnym Microsoft Corp. Pentagon potwierdził wczoraj, że rezygnuje z kontraktu na chmurę obliczeniową o wartości 10 miliardów dolarów, przyznanego w 2019 roku firmie Microsoft Corp. po kilku latach sporów między rządem a niektórymi z największych amerykańskich firm technologicznych.

wykres Kurs akcji Amazon 07.07.2021
Kurs akcji Amazon 07.07.2021

Jednocześnie również z tym decyzja ta wskazuje, że planuje podzielić pracę pomiędzy Microsoft i konkurencyjny Amazon. Tym samym również rekordowa suma Bezosa jest nawet większa niż podczas wzrostu wartości akcji Amazona w 2020 r., kiedy to jego wartość netto sięgnęła 206,9 mld dolarów, a pandemia spowodowała wzrost cen firmy.

Ostatni raz w prowadzonym rankingu przez portal Bloomberg – Elon Musk zbliżył się do tej kwoty w styczniu, kiedy to wzrost Tesla Inc. podciągnęła majątek Muska do 210 miliardów dolarów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here