Naga Markets



Jeff Bezos z majątkiem wartym 200 mld dol. Elon Musk zgromadził ponad 100 mld.Rajd amerykańskich gigantów z branży technologicznej pozwolił wzbogacić się właścicielom ich akcji. Majątek Jeffa Bezosa, założyciela i prezesa Amazon, przekroczył w środę 200 miliardów dolarów, po tym jak akcje spółki osiągnęły rekordowy poziom. Oznacza to, że amerykański przedsiębiorca jest pierwszym człowiekiem w historii z tak dużym majątkiem.

  • Wartość majątku Elona Muska przekroczyła 100 miliardów dolarów.
  • 500 najbogatszych ludzi na świecie zarobiło w 2020 roku 809 miliardów dolarów.
  • Wielu działaczy w USA domaga się zwiększenia opodatkowania zysków kapitałowych. 

Była żona Bezosa drugą najbogatszą kobietą

Na wzroście ceny akcji spółki zyskała również była żona Bezosa, MacKenzie Scott, którą od stania się najbogatszą kobietą na świecie dzieli jedynie pół miliarda dolarów.

Środa przyniosła wzrosty również Tesli, której akcje zdrożały o 6,42%. Doprowadziło to do zwiększenia majątku prezesa spółki, Elona Muska, do 101 miliardów dolarów.

Według danych zebranych przez Bloomberga, pomimo trwającej pandemii, 500 najbogatszych ludzi świata zarobiło w tym roku 809 miliardów dolarów. Budzi to zaskoczenie części społeczeństwa ze względu na fatalną sytuację gospodarczą na świecie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Bezrobocie w USA ponownie zbliża się do 11%, a decydenci Rezerwy Federalnej szukają sposobów na powstrzymanie jego wzrostu.

10 najbogatszych ludzi na świecie, źródło: Bloomberg

Zobacz również: Rynek walutowy czeka na wypowiedź Powella. Stabilny kurs dolara (USD)

“Olbrzymie” zyski miliarderów

W Ameryce coraz częściej słychać głosy niezadowolenia z nierówności społecznych, a także nawołujące do zwiększenia podatków od „olbrzymich” zysków kapitałowych.

Nie możemy nadal pozwalać, aby tacy miliarderzy jak Jeff Bezos i Elon Musk stali się nieprzyzwoicie bogaci, podczas gdy miliony Amerykanów stoją w obliczu eksmisji, głodu i ekonomicznej desperacji. Nadszedł czas, aby fundamentalnie zmienić nasze priorytety na szczeblu państwowym. – powiedział Bernie Sanders, senator z ramienia Partii Demokratycznej.

W 2020 roku majątek Jeffa Bezosa zwiększył się aż o ponad 87 miliardów dolarów, a majątek Elona Muska o 73,6 miliarda dolarów. Przy wspomnianych wynikach blado wypada zysk Billa Gatesa, który wyniósł w tym roku „jedynie” 11,2 miliarda dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazon w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here