Naga MarketsJeff Bezos ustępuje z fotelu CEO Amazona. Spektakularny wzrost zysku spółkiŚwiat wielkich pieniędzy obiegła szokująca wiadomość o tym, że Jeff Bezos nie będzie już CEO absolutnego lidera branży e-commerce, Amazon.com. Legendarny biznesmen i najbogatszy człowiek świata ustępuje z fotela prezesa jednocześnie odchodząc w chwale, gdy spółka jest największa w historii, a wyniki za ostatni kwartał 2020 r. okazały się rewelacyjne.

  • Bezos przestanie być CEO firmy, jednak pozostanie w Amazon
  • Miliarder przejmie funkcję prezes zarządu
  • Jego następcą będzie szef działu Amazon Web Services

Bezos ustąpił z funkcji CEO w Amazon

Amazon.com wydał zaskakujące oświadczenie, że twórca i CEO spółki, Jeff Bezos, opuści fotel CEO i stanie się prezesem zarządu w pierwszym kwartale 2021 r. Jego następcą ma zostać Andy Jassy, szef Amazon Web Services – działu, który w ostatnim okresie osiąga spektakularne wyniki finansowe.

– Nigdy nie miałem więcej energii, nie chodzi o emeryturę – stwierdził Jeff Bezos.

Amazon jest tym, czym jest, dzięki swoim wynalazkom. Robimy razem szalone rzeczy i potem stają się one czymś normalnym. Jesteśmy pionierami recenzji klientów, spersonalizowanych rekomendacji, super szybkich wysyłek Prime, zakupów Just Walk Out, Kindle, Alexy, Career Choice, Amazon Marketplace, Cloud Computing i wiele, wiele większej liczby usług. – dodał.

Plus500

Amazon: wyśmienite wyniki finansowe za IV kw. 2020 r.

Wspomniane rezultaty za ostatni kwartał okazały się bowiem świetne. Amazon osiągnął w IV kw. 2020 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 125,6 mld dol., aż o 44% większe niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Tymczasem, spółka spodziewała się przychodów w zakresie 112 – 121 mld dol. Ten wynik to także znacznie więcej niż przewidywania analityków, wynoszące przeciętnie 119,8 mld dol.

Zobacz również: Nanogroup: szczepionkowy falstart notowań, silne spadki po sporym rajdzie

Zysk na akcję wyniósł aż 14,09 dol., to ponad dwa razy więcej niż prognozy analityków wynoszące średnio 7,23 dol.! Ten spektakularny rezultat jest wynikiem zysku z działalności operacyjnej wynoszącego 6,9 mld dol. w IV kw 2020 r., podczas gdy zakres prognoz wynosił zaledwie od 1 do 4,5 mld dol.

Zysk netto również prezentuje się spektakularnie, bowiem zwiększył się o aż o 118% w ujęciu rocznym i wyniósł w IV kw. 2020 r. 7,2 mld dol.

Tak świetne rezultaty robią jeszcze większe wrażenie, gdy odniesie się je do kosztów związanych z pandemią. Te wyniosły 4 mld dol. w IV kw. 2020 r.

W całym 2020 roku sprzedaż osiągnęła wartość 386,1 mld dol. przekraczając wynik z poprzedniego roku o 38%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | akcje gpw | giełda nasdaq | btc wykres | pgn akcje | kurs polskiego złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here