Naga MarketsJeff Bezos może chcieć przejąć CNN. W USA wrzeNajbogatszy człowiek na świecie Jeff Bezos ponownie znalazł się w centrum uwagi biznesowego świata. Tym razem plotki mówią o jego zainteresowaniu przejęciem Cable News Network (CNN), które mogłoby silnie wzmocnić zaplecze medialne miliardera.

  • Bezos mógłby wykorzystać CNN do większej ochrony swoich przedsięwzięć. 
  • Współpracownicy miliardera nie potiwerdzają doniesień Fox.
  • Plotki mogą być motywowane politycznie.

Jeff Bezos szykuje ekspansję. Amazon najdroższy w historii

W czasie wtorkowego programu Fox Business „Cavuto: Coast to Coast” dziennikarz Charles Gasparino poinformował, że wśród bankierów inwestycyjnych słychać coraz głośniejsze spekulacje na temat potencjalnego przejęcia CNN przez prezesa Amazona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę, że Fox Business nie był w stanie potwierdzić zainteresowania Bezosa. CNN odmówił komentarza, chociaż ludzie w AT&T – która jest spółką matką stacji – powiedzieli, że tak naprawdę nie otrzymali jeszcze żadnego znaku zainteresowania od Bezosa. Jednak powodem, dla którego przekazujemy takie doniesienia, jest to, że może ona zapowiadać coś, co może nadejść w przyszłości. – zaznaczył Gasparino.

Zobacz również: “Potężna” bańka na akcjach technologicznych pękła 2 września, twierdzi Greenlight Capital

Osoba blisko związana z Jeffem Bezosem, do której dotarli dziennikarze Fox Business, twierdzi, że amerykański miliarder nie planuje przejęcia stacji telewizyjnej.

Nie było żadnej rozmowy na ten temat. – mówi.

Możliwe większe zakupy

Według Richa Greenfielda, analityka technologicznego w LightShed Partners, dziwne ze strony Bezosa byłoby kupowanie samego CNN.

To nie jest szokujące, że korporacje chcą wystawione na mniejszą ekspozycje ze strony mediów, ale jestem trochę zaskoczony, że CNN będzie jedynym aktywem do sprzedaży, biorąc pod uwagę, że mają znacznie silniejszą platformę cyfrową niż reszta aktywów Turnera – powiedział Greenfield w rozmowie z FOX Busines.

Plotki z pewnością są wsparte zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA, w których dużą rolę odgrywają media. CNN jest kojarzone ze wsparciem dla Partii Demokratycznej, a biorąc pod uwagę przewagę jej kandydata można mieć wątpliwości co do autentyczności plotek.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazona w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here