Naga MarketsJeff Bezos sprzedał milion akcji Amazon za ponad 3 mld dol.Wartość akcji amerykańskiego giganta e-commerce Amazon wzrosła od początku marca o ponad 66%. Z podwyższonych cen skorzystał prezes i założyciel firmy Jeff Bezos, który sprzedał w tym tygodniu milion akcji.

  • Jeff Bezos posiada 54 miliony akcji Amazon, wartych 190 miliardów dolarów.
  • Majątek miliardera powiększył się w tym roku o 75 miliardów dolarów.
  • Na początku 2020 roku Bezos sprzedał akcje o wartości 4 miliardów dolarów.

Wyniki Amazon przekroczyły oczekiwania

Bezos sprzedał należące do niego akcje za cenę od 3102 dolarów do 3183 dolarów, a łączna wartość transakcji wyniosła ponad 3,1 miliarda dolarów.

To nie pierwsza duża sprzedaż w wykonaniu amerykańskiego miliardera. Rok temu sprzedał on akcje o wartości 2,8 miliardów dolarów, a wcześniej w tym roku akcje warte około 4 miliardów dolarów.

Pomimo sprzedaży nadal posiada 54 miliony akcji Amazon. Według Bloomberg Billionaires Index, jego udziały w firmie są warte prawie 190 miliardów dolarów, a jego majątek powiększył się w tym roku o 75 miliardy dolarów.

Pandemia doprowadziła do znacznego polepszenia wyników Amazon. Ludzie zmuszeni do pozostania w domach zwrócili się w stronę zakupów w internecie, co poskutkowało 40% wzrostem przychodów Amazon w drugim kwartale 2020 roku.

Zobacz również: Walt Disney z zaskakująco dobrymi wynikami. Regresja zatrudnienia w USA

Pod koniec lipca Jeff Bezos, razem z prezesami Facebooka, Apple i Alphabet, odpowiadał na pytania Kongresu Stanów Zjednoczonych. Przesłuchanie zostało zorganizowane z powodu obaw amerykańskich decydentów o monopolizacje rynku przez potentatów technologicznych.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W ciągu 5 ostatnich dni akcje Amazon wzrosły o 5,65%

Chcemy mieć pewność, że nadzwyczajna władza i bogactwo, które udało się wam zgromadzić, nie są wykorzystywane wbrew interesom demokracji, praw człowieka na całym świecie i wolnemu rynkowi w kraju. – powiedział przedstawiciel stanu Maryland w Izbie Reprezentantów, Jamie Raskin.

Podczas przesłuchania Bezos odniósł się do swojego dzieciństwa.

Urodziłem się w wielkim bogactwie, nie w bogactwie finansowym, ale jak powiedziałem, w bogactwie kochającej rodziny, rodziny, która wzbudziła moją ciekawość i zachęciła mnie do wielkich marzeń. – powiedział Jeff Bezos.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazon w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here