Naga MarketsAmazonJeff Bezos sprzedał akcje Amazon.com o wartości około 2,5 mld dolarów. Jest to jego pierwsze duże zbycie pakietu w tym roku po pozbyciu się akcji o wartości ponad 10 mld dolarów w roku poprzednim. W sumie Bezos sprzedał około 739 000 akcji w tym tygodniu w ramach wcześniej ustalonego planu handlowego, zgodnie z dokumentacją amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

  • Bezos sprzedaje akcje Amazona za 2,5 miliarda dolarów 
  • Jeden z najbogatszych ludzi na świecie twierdzi, że to nie koniec sprzedaży w tym roku
  • Jest to jego pierwsze duże zbycie pakietu od zeszłego roku
  • Bezos sprzedał w sumie około 739 000 akcji spółki

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazon – zapowiada też dalsze upłynnianie

Podczas czwartkowej sesji dowiadujemy się, że szef Amazon, Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazon o wartości około 2,5 mld USD, co stanowi dla niego pierwszą taką sprzedaż w tym roku. Rok wcześniej Bezos sprzedał akcje o wartości 10 miliardów dolarów – nie oznacza to jednak, że obecnie, w tym roku może już na tym poprzestać.

Te artykuły również Cię zainteresują
57-letnia gwiazda przedsiębiorczości założyła Amazon w 1994 roku i nadal jest największym pojedynczym udziałowcem największego na świecie sprzedawcy internetowego. Wartość giełdowa firmy Amazon wynosiła ostatnio 1,65 biliona dolarów. Z majątkiem szacowanym na ponad 190 miliardów dolarów Bezos jest najbogatszą osobą na świecie według “Forbes” i “Bloomberg Billionaires”. Bezos planuje ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona w trzecim kwartale, a następnie zostać prezesem zarządu grupy.

wykres Kurs akcji Amazon H4 06.05.2021
Kurs akcji Amazon H4 06.05.2021

Warto jednak pamiętać, że potentat detaliczny nadal posiada ponad 10 procent udziałów w Amazon.com. Choć w tym roku akcje Amazona niewiele się zmieniły się zbyt mocno, po tym jak w 2020 roku zyskały 76 procent. Spowodowane to było jak łatwo się domyślić kwestią pandemii, ponieważ ta odciągnęła ludzi od sklepów fizycznych i zachęciła do zakupów online.

Obecnie akcje spółki oscylują na zakresie 3270 dolarów za akcję spadając od swoje szczytu nieco ponad 8 procent. Rynek może mieć wsparcie jednak dopiero na poziomie 3222 dolarów w okolicach dołka z 21 kwietnia obecnego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | notowania pkn orlen | zlotowka | wartość złotego | pkn orlen notowania |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here