Naga MarketsWalka o tytuł najbogatszego człowieka na świecie trwa od zawsze, ale to dopiero w ciągu ostatnich kilku lat ranking zdominowali głownie właściciele spółek technologicznych i e-commerce. Tak jak prezes Amazona, Jeff Bezos, który odzyskał pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Do niedawna to stanowisko piastował Elon Musk, prezes i założyciel spółki Tesla. Obecnie Jeff Bezos zasiada na pierwszym miejscu z majątkiem wartym 190,3 miliarda dolarów.

  • Prezes Amazona Jeff Bezos odzyskał pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie
  • Elon Musk z majątkiem wartym 173,4 miliardów dolarów spada na drugie miejsce
  • Tesla w ostatnich sesjach traci blisko 100 dolarów za akcję, co powoduje spadek wartości majątku prezesa spółki
  • Analitycy szacują jednak, że Jeff Bezos może pozostać na pierwszym miejscu jedynie przez krótki okres

Elon Musk i Tesla pozostają w centrum wydarzeń rynkowych, co może znów dać mu przewagę

W ciągu ostatnich sesji widać było spore zainteresowanie tym, co prezes Tesli pisał na swoim profilu społecznościowym – Twitterze. Zwłaszcza inwestorzy kryptowalutowi mogli doświadczyć sporo wrażeń śledząc wpisy Muska, który niedawno podkręcał sentyment na głównej kryptowalucie BTC oraz DOGE. Mimo to jednak, akcje spółki Tesla odnotowały w ciągu minionych sesji spadek o nieco ponad 100 dolarów na akcję, co sprawa jednocześnie, że Elon Musk spada z pierwszego miejsca najbogatszego człowieka na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres Tesla H4 17.02.2021
Tesla H4 17.02.2021

Na jego miejsce wskakuje Prezes Amazona Jeff Bezos, który to tytuł ten dzierżył przez prawie trzy lata, zanim to prezes Tesli go wyprzedził. Spadek akcji Tesla zakończył sześciotygodniowe panowanie Muska jako najbogatszego człowieka na świecie, którego to majątek wyceniany jest obecnie na poziomie netto na 173,4 miliarda dolarów. Z kolei prezes Amazona może pochwalić się pełną kwotą 190,3 miliarda dolarów.

wykres Amazon H4 17.02.2021
Amazon H4 17.02.2021

Co ciekawe jednak, niedawno media obiegła informacja, iż Bezos przygotowuje się do opuszczenia stanowiska CEO giganta zakupów internetowych jeszcze w tym roku, aby skupić się na innych projektach. Może być to okazja do tego, aby Elon Musk ponownie zasiadł na tronie najbogatszych. Dodatkowo, analitycy szacują, że ostatnia akceptacja prezesa Tesli kryptowalut jako środka płatniczego może posłużyć jako dodatkowy efekt wspierający spółkę przez środowisko inwestorów kryptowalut. Czekamy z niecierpliwością na przekroczenie 200 miliardów dolarów majątku prezesów w dalszym wyścigu po tytuł najbogatszego człowieka na świecie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here