Naga MarketsBernard Arnault
Bernard Arnault

Wartość netto tytana e-commerce spadła o 760 mln USD do 115,6 mld USD, ponieważ akcje spółki Amazon traciły wczoraj na wartości -0,7%. Choć tak niewielka zmiana to tylko kropla w morzu dla Jeffa Bezosa, to jednak wystarczyła, aby strącić go z pierwszego na drugie miejsce w rankingu światowych miliarderów Forbesa. Nową najbogatszą osobą na świecie (ponownie) został Bernard Arnault, dyrektor generalny LVMH, spółki skupiającej luksusowe marki takie jak Louis Vitton czy Dom Perignon. Miliarder zarobił tylko w zeszłym roku aż 39 mld dolarów.


Najbogatszy człowiek na świecie posiada majątek 117 mld USD

Arnault zyskał w piątek 1,9 mld USD wartości netto, ponieważ akcje LVMH wzrosły o 0,7%. Francuz jest obecnie wart 117 miliardów dolarów, w porównaniu do 102 miliardów dolarów, kiedy na okładce Forbesa pojawił się niespełna cztery miesiące temu.

Jeśli porównasz nas do Microsoftu, [jesteśmy] mali. To dopiero początek – powiedział Arnault.

Arnault jest 7 miliardów dolarów bogatszy niż współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, który pozostaje trzecią najbogatszą osobą na świecie, za Arnaultem i Bezosem. Gates byłyby bogatszy niż obaj mężczyźni, gdyby nie przekazał 35,8 miliarda dolarów na cele dobroczynne przez całe swoje życie.

W czerwcu Arnault został centi-miliarderem, gdy jego majątek przekroczył wartość 100 mld USD. Wielokrotnie już prześcigał Bezosa w rankingu najbogatszej osoby na świecie, ostatnio w grudniu ubiegłego roku. Ponieważ fortuny dwóch potentatów dzieli niecałe 2 miliardy dolarów, jest prawdopodobne, że nadal będą zamieniać się miejscami w rankingu.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS

Louis Vuitton Moët Hennessy, w skrócie LVMH to francuski koncern mający swą siedzibę Paryżu. Powstał w roku 1987, a dwa lata później prezesem zarządu LVMH został Arnault.

Produkujący luksusowe dobra koncern LVMH skupia ponad 70 marek z działów:

  • odzieży
  • perfum
  • zegarków i biżuterii
  • win i napoi alkoholowych
  • sklepów detalicznych

LVMH jest m.in producentem wódki Belvedere, koniaku Hennessy czy szampana Moët & Chandon oraz Dom Pérignon. Fani zegarków z pewnością znają takie marki należące do koncernu jak choćby TAG Heuer, Hublot czy Zenith.

Luksusowe marki ubrań, galanterii skórzanej i kosmetyków, to m.in. Louis Vitton, Kenzo, Dior, Givenchy, czy Donna Karan. W Polsce do najczęściej spotykanych sklepów LVMH należą perfumerie Sephora.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here