Naga MarketsO czarnym piątku słyszeli już chyba wszyscy. To dzień, w którym zdecydowana większość sklepów i punktów handlowych oferuje atrakcyjne zniżki i rabaty. W Polsce sięgają one zazwyczaj ok 20% natomiast na zachodzie potrafią dochodzić nawet do 70%. Fakt ten sprawia, że ludzie biorą urlopy w pracy i potrafią stać przed wybranymi sklepami nawet jeszcze przed ich zamknięciem dzień wcześniej.

Tak pokaźne zniżki sprawiają, że sklepy robią obroty kilku a niekiedy nawet i kilkunasto krotnie większe niż w inne dni. Z okazji przyciągnięcia klientów korzystają również sklepy internetowe. Jednym z najlepszych przykładów może być tutaj platforma Amazon, której kurs w miniony piątek wzrósł o 2,58%. Łącznie Amazon urósł w ciągu ostatniego roku o 405.63 USD co stanowi +51.98%.

Jeff Bezos, założyciel i CEO giganta e-commerce w dalszym ciagu posiada ok. 17% akcji spółki. Oznacza to, że na skutek ostatnich wzrostów, szacunkowa wartość jego majątku przekroczyła 100 miliardów dolarów. Co ciekawe, jest on pierwszym człowiekiem w historii, który tego dokonał.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMA AO STOCHASTIC – strategia dla opcji binarnych
Następny artykułKryptowaluty na weekend – Bitcoin Diamond hard fork już dziś
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

  1. Bardziej chyba chodzi o to, żeby wszystkich na podobnych zasadach porównywać – Inni z listy najbogatszych mają podobny problem, że ich majątek liczony jest teoretycznie.
    Gdyby chciał sprzedać tak wielki udział w firmie, zrobiłby to zapewnie za kulisami, nie wrzucając na giełdę, tylko organizując aukcję instytucjonalną i dogadując się z różnymi funduszami.

    Pozdrawiam.

  2. W artykule jasno jest napisane, że to “szacunkowa wartość majątku”. To chyba oczywiste, że gdyby inwestorzy dowiedzieli się, że zamierza sprzedać swoje akcje, to kurs prawdopodobnie zapikowałby w dół.

  3. Jest to bardzo sztuczna wycena jego majątku, ponieważ gdyby chciał sprzedać wszystkie swoje akcje zwiększyłby podaż na rynku i cena znacząco by spadła. Także on nie posiada 100 mld dolarów,.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here