Naga Marketslogo amazon i jeff bezos ceoJeff Bezos pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni jego majątek lekko stopniał z powodu wahań na amerykańskiej giełdzie. Dopiero w ciągu ostatnich dni, według indeksu Bloomberg Billionaires, wartość netto założyciela Amazona wzrosła ponownie o 3,98 miliarda USD.

  • Bezos nadal pozostaje najbogatszym człowiekiem świata.
  • Jedynym pechowcem w gronie najzamożniejszych jest Buffett.

Bezos i cała reszta

Choć świat od blisko roku walczy z pandemią COVID-19, a do tego rozpoczął się kolejny kryzys gospodarczy, nie widać tego w kwestii majątków najzamożniejszych. Akcje na Wall Street rosną – zapewne pompowane świeżo wydrukowanymi dolarami.

Nie tylko jednak Bezos nadal się bogaci. Kolejnym miliarderem, którego wartość netto wzrosła, jest Elon Musk. Jego majątek netto wzrósł o 4,19 mld USD. I to mimo tego, że także on był niedawno świadkiem poważnej korekty ceny akcji Tesli.

Nadal w czołówce znajdują się też Bill Gates (miejsce 2.) i – już na 4. pozycji – Mark Zuckerberg z Facebooka, którego wartość netto wynosi 101 miliardów dolarów.

Właściwie jedynym pechowcem w gronie najbogatszych jest weteran Wall Street – Warren Buffett. Był jedynym z dziesięciu największych inwestorów – do których zaliczają się też: Jeff Bezos, Bill Gates, Elon R Musk, Mark Zuckerberg, Mukesh Ambani, Bernard Arnault, Steve Ballmer, Larry Page, Larry Ellison – którego majątek nie wzrósł w ostatnim okresie.

Dalszą część artykułu znajdziesz tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here