Naga MarketsBezos, Musk i Zuckerberg bogacą się w niebywałym tempie. Czego chce od nich Kongres?Kiedy chcielibyśmy wyliczać, komu we znaki dała się pandemia koronawirusa, na liście nie znaleźlibyśmy technologicznych gigantów. Okazuje się, że ich majątki rosną w tym roku, w niebywałym tempie. Zalicza się do nich przede wszystkim Jeff Bezos (Amazon), Mark Zuckerberg (Facebook) oraz Elon Musk (Tesla). Ten pierwszy, tylko w tym roku wzbogacił się o 63,6 mld dolarów, a jego fortuna może przekroczyć rekordowy próg 200 mld dol.

  • Fortuna Jeffa Bezosa zbliża się do progu 200 mld dol.
  • Mark Zuckerberg jest na dobrej drodze, by stać się tzw. “centimiliarderem”
  • Wartość netto Elona Muska wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie

Miliarderzy bogacą się jeszcze bardziej i jeszcze szybciej

Potęga firm technologicznych nie przechodzi jednak bez echa. Amerykański Kongres będzie bowiem przesłuchiwał dyrektorów tych firm w związku z ustawą antymonopolową. Przesłuchanie ma się odbyć w formie wideokonferencji.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Bezos na przesłuchaniu przedstawi swoją firmę jako amerykańską historię sukcesu, która osiągnęła swoją pozycję dzięki podejmowaniu ryzyka i nieustannej koncentracji na klientach. Opowie także swoją osobistą historię oraz historię swoich rodziców, którzy zainwestowali w to, co ewoluowało do największego internetowego sprzedawcy na świecie.

Bezos, Musk i Zuckerberg bogacą się w niebywałym tempie. Czego chce od nich Kongres?Zeznawać będzie także Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebook Inc. Zuckerberg wzbogacił się w tym roku o 9,1 miliarda dolarów i jest na dobrej drodze, by stać się tzw. “centimiliarderem”, a więc osobą, której majątek netto przekroczył 100 mld dol.

Na rosnących akcja Tesla Motors zyskuje bardzo kolejny gigant z branży technologicznej, Elon Musk. Co ciekawe, wartość netto jego majątku w tym roku wzrosła ponad dwukrotnie i jest bliska 70 mld dolarów.

Zadziwiająca akumulacja pieniędzy w toku technologii jest niezrównana pod względem szybkości i skali. Żadna inna grupa menedżerów nie odniosła takiego sukcesu. Okazuje się że, najbogatsi ludzie na świecie stają się jeszcze bogatsi, jeszcze szybciej, gdyż pandemia koronawirusa wywraca globalną gospodarkę do góry nogami i napędza coraz większą aktywność online.

– Drastycznie przenieśliśmy tradycyjną gospodarkę do gospodarki online. Prawdopodobnie to samo wydarzyłoby się w dłuższym okresie czasu. Teraz dzieje się to w ciągu tygodni zamiast lat – powiedział Luigi Zingales, profesor finansów na University of Chicago Booth School of Business.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here