Naga MarketsNajbogatszy człowiek świata – Jeff Bezos wraz z żoną MacKenzie Bezos utworzył fundusz mający na celu pomoc rodzinom bezdomnym. Oprócz tego z funduszu pokryte zostaną wydatki na wybudowanie sieci przedszkoli (non-profit) w ubogich dzielnicach. Wartość funduszu to aż 2 miliardy dolarów.

Jeff Bezos poinformował o utworzeniu funduszu w dniu wczorajszym (13.09.2018 r.) na Twitterze:

Również na Twitterze powstał zalążek inicjatywy twórcy Amazona, ponieważ już w ubiegłym roku poprosił on opinię publiczną o poradę właśnie za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego. Zapytał wtedy jak może najlepiej wykorzystać swoje bogactwo, by pomóc ludziom “teraz”.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Bezos dołącza do wielkich filantropów

Jak dotąd Jeff Bezos nie był szczególnie widoczny w świecie filantropii. W przeciwieństwie do Billa Gatesa, który prowadzi największą na świecie fundację pomocową czy Warrena Buffetta, który zobowiązał się do przekazania większości majątku na cele charytatywne.

Jednak krok, którego podjął się CEO Amazona sprawia, że w wielkim stylu wkracza do świata filantropów. Nie dziwi to wcale Davida Callahana, założyciela strony internetowej Inside Philantrophy, który powiedział: “Jedyną rzeczą, którą naprawdę możesz zrobić z takimi fortunami, to oddać je, chyba, że ​​chcesz, by rząd wziął połowę przez podatek od majątku”.

Dwa cele

Fundusz Bezosa o nazwie Day One skupi się głównie na dwóch inicjatywach. Pierwsza z nich obejmie finansowanie istniejących organizacji non-profit oraz przyzna coroczne nagrody organizacji, które działają na rzecz ochrony i zaspokojenia najpilniejszych potrzeb młodych rodzin.

Druga inicjatywa będzie zarządzać siecią wysokiej jakości przedszkoli inspirowanych Montessori. Wizja funduszu pochodzi z organizacji non-profit Mary’s Place w Seattle: żadne dziecko nie śpi na zewnątrz.

Darowizna Bezosa jest jedną z największych, jakie kiedykolwiek zapowiedziano dla  przedszkoli, o ile nie największa. Podobnie jak w przypadku większości decyzji inwestycyjnych założyciela Amazona, ta prawdopodobnie również była oparta na danych i nauce.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here