Naga Marketsbithumb logoJedna z większych giełd kryptowalutowych w południowej Koreii, Bithumb, ma zamiar zwolnić 50% swoich pracowników, jak donosi CoinDesk Korea.


Jak wynika z raportu, Bithumb ma zamiar zmniejszyć liczbę pracowników z 310 do około 150, firma ma oferować pracownikom dobrowolny plan zwolnień i wsparcie szkoleniowe. Cięcia widać w całej branży krypto. Zatrudnienie zmniejszyły miedzy innymi Bitmain, blockchain ConsenSys, Steemit czy Coinsquare. Jak widać spadki na rynku kryptowalut wyraźnie przekładają się także na sferę biznesową. Jeżeli wkrótce nie zobaczymy odbicia, to cięcia mogą być jeszcze bardziej bolesne. Szczególnie cierpią mniejsze firmy, jednak jak widać, także giganci mają wyraźny problem.

Zobacz także: Hakerzy coraz bardziej kreatywni – kolejne kradzieże kryptowalut

Według serwisu CoinMarketCap (CMC), giełda Bithumb pośredniczyła w transakcjach na około 1,3 miliarda dolarów. Raporty co do ilości zleceń obsługiwanych przez Bithumb zostały usunięte z globalnych rankingów giełdowych CMC w styczniu 2018 r. Powodem były obawy o „skrajne różnice w cenach” na platformie i innych giełdach Korei Południowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here