Naga Marketsbitpay-expands-san-francisco-office-01BitPay – firma zajmująca się płatnościami za pomocą Bitcoina – zmniejsza skalę działalności. CoinDesk donosi, że firma właśnie obcięła liczbę pracowników o dwudziestu, zaledwie dzień po tym jak podpisała kontrakt o bezpłatnym i nielimitowanym dostępie do płatności Bitcoinem z kilkoma podmiotami.


W mailu wysłanym do pracowników CEO firmy – Stephen Pair – napisał, że redukcja zatrudnienia jest krokiem do cięcia kosztów oraz przystosowania się do tempa wzrostu w branży. BitPay, z siedzibą w Atlancie w USA, jest jednym z największych dostawców płatności za pomocą kryptowaluty na całym świecie. W zeszłym roku firma pozyskała 30 mln USD m.in. od Index Ventures, współpracuje obecnie z takimi gigantami jak PayPal, Microsoft czy Virgin Galactic.

Notowania Bitcoina możesz obserwować na naszych wykresach

W sierpniu Pair powiedział w wywiadzie, że firma ma zamiar powoli zmieniać obszar działalności z oferowania płatności za pomocą Bitcoina w stronę tworzenia narzędzi do współpracy z technologią stojącą za kryptowalutą. Wszystko w związku z tym, że Bitcoin nie staje się tak popularny jak sądzili optymiści.

“Mamy podpisane kontrakty z dużą ilością podmiotów – prawie 60 000 – lecz sprzedają one usługi wciąż tej samej puli klientów” – powiedział w wywiadzie Pair. Zdaniem CEO BitPaya społeczeństwo jeszcze nie zaufało kryptowalucie. Szczególnym utrudnieniem jest fakt, że w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z boomem na kryptowaluty doszło do wielu afer związanych z kradzieżami czy zamknięciem wielu serwisów bitcoinowych.

btc
Wykres Bitcoina na przełomie ostatnich 5 dni


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here